Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Jaké beauty looks definují současnou generaci nepo babies?

It girl starter pack: Tučné bankovní konto, slavní rodiče a make-up artisti na telefonu.

Lily-Rose Depp, Kendall Jenner, Maude Apatow, Zoë Kravitz nebo Bella a Gigi Hadid. Výčet jmen by mohl pokračovat a jistě by zaplnil desítky stránek, na jejichž konci by byl seznam celebrit, které mají společné minimálně dvě věci: Slavné rodiče a záviděníhodný a hojně kopírovaný vkus, tedy alespoň co se týče oblékání a beauty. 

Proč se teď všude mluví o tzv. nepo babies? Poslední číslo New York Magazine se věnuje celé problematice slavných rodičů a jejich neméně slavných dětí. Několik z nich dokonce vyobrazilo v plenkách rovnou na titulní straně.

Cover se přes noc stal virálním, podrobný popis slavných rodokmenů některé čtenáře doslova šokoval a v diskuzích se strhla mela. Někteří fanoušci se svých idolů zastávali, jiní časopis chválili za odvahu, s níž si potenciálně znepřátelil nespočet celebrit. Několik zmíněných hvězd se proti článkům dokonce ohradilo. Když se nad tím zamyslíme, do této kategorie spadá velká část Hollywoodu, který máme rádi, od Kate Hudson a Gwyneth Paltrow přes Angelinu Jolie až po Drew Barrymore.

Oči po mámě

V jednotlivých článcích se například píše, že: „This is the nepo baby credo: try, and if at first you don't succeed, remember that you are still the child of a celebrity, so try, try again“, nebo „We love them, we hate them, we don't respect them, we're obsessed with them“. Ale nejgeniálnější věta, shrnující všechny výhody nepo babies, se dostala až na obálku: „She has her mother’s eyes, and agent“.

Většinu současných It girls veřejnost neustále staví na piedestal za jejich talent sladit šaty Ganni s balerínkami Miu Miu, ale také za jejich schopnost recyklovat a přivádět na trh nové beauty trendy. Nepo babies mají rozjetou kariéru v showbyznysu vepsanou ve svých genech. K nelibosti Lily-Rose Depp, která o tom hovořila jako o dvousečné zbrani s některými výhodami, ale také mnoha problémy, co musí řešit. Především mylnou představu a předsudky, že za jejím úspěchem není ani talent, ani tvrdá práce. 

Její vyjádření pobouřilo i modelku Vittorii Ceretti, která dceři Johnnyho Deppa a Vanessy Paradis připomněla, že ne každý má tu výhodu, že má všude dveře otevřené od narození, dokonalé geny a ty správné kontakty, které jsou ochotné dát jí alespoň šanci už jen na základě rodinných vazeb. Rázem se na sociálních sítích i v mainstreamových médiích začali všichni stavět na jednu stranu a diskutovat o výhodách a nevýhodách nepotismu a o tom, jak vždy existoval v každé sféře, ale zejména v zábavním průmyslu.

Profi glam squad

Ať už to It girls, jako jsou Hailey, Gigi, Kendall a všechny ostatní se slavnými rodiči, chtějí, nebo ne, byly odmala vychovávány v luxusu, obklopené těmi nejlepšími návrháři, vizážisty, stylisty, kadeřníky a make-up artisty. Od nich se naučily všechna tajemství, včetně toho, jak svůj zevnějšek dotáhnout k dokonalosti. 

Není proto náhoda, že potomci, jako je dcera Stephena Baldwina Hailey Bieber, dcera Kris Jenner Kendall, dcera Lennyho Kravitze Zoë, nevlastní dcera Kamaly Harris Ella Emhoff a dcera Cindy Crawford Kaia Gerber, slaví úspěch jak ve světě módy, tak na beauty scéně. Sláva je často dovedla až k účtům na sociálních sítích, které sledují miliony obyčejných smrtelníků, kteří jsou připraveni je chválit, napodobovat a koupit jakýkoliv produkt, jenž uvedou na trh nebo kterému dělají ambasadorku. Svým způsobem se pro to narodily. 

Co mají všechny tyto slečny společné? Své beauty skills se naučily od těch nejpovolanějších make-up gurus, jako je Mario Dedivanovic, Pat McGrath, Charlotte Tilbury, Sir John nebo Patrick Ta. Ruku na srdce, kdo z nás by nechtěl strávit jeden den s takovými mistry v oboru? Pomocí chytrých triků proměnily své pomyslné nedostatky v přednosti, a zatímco většina z nás trávila hodiny sledováním tutoriálů na TikToku, ony si natrénovaly precizní oční linky a konturování lícních kostí s týmem profesionálů. Co se tedy estetiky týče, status nepo babies s sebou nese rozhodně více kladů než záporů. 

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.