Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Jak vypadá týden na Erasmu na Sicílii?

Rád/a by ses vydal/a na týdenní Erasmus, ale nevíš, co si pod tím představit? V tomto článku ti ukážu, jak vypadala moje týdenní výměna mládeže na Sicílii. Byl to čas plný dobrodružství, hezkých vzpomínek, ale i trochu failů a bizárů.

Začátek

S kamarádkou jsme přiletěly do Catanie už o pár dní dříve, abychom si prohlédly město a užily si tamního nočního života a nakupování. V den začátku projektu jsme se však musely dostat do nějaké malé vesničky, kde nás čekalo auto. Do té doby jsme si myslely, že celý projekt bude ve městě Messina u moře. Bohužel tomu ale tak nebylo a odvezli nás doprostřed lesa, pouze do provincie Messina.

Všichni jsme byli docela překvapení, ale na ubytování byl alespoň bazén. Velkou nevýhodou však byl velmi špatný signál a téměř nemožnost si v okolí něco koupit. Majitel nás ale přivítal super italskou večeří. Nikdo z nás také netušil, že budeme v křesťanském objektu a majitel po nás bude chtít, ať se před jídlem modlíme. Nikomu to ale nějak extrémně nevadilo.

Průběh projektu

Projekt byl zaměřen na zdravý životní styl a poruchy příjmu potravy. Měli jsme na tato témata mnoho workshopů, prezentací, diskuzí a dále také spoustu pohybových aktivit. Program každý den začínal v 10:00 a trval do 13:00, kdy byla dvouhodinová pauza. Po té jsme měli další program do šesti a večer jsme měli většinou volno nebo intercultural nights, kde každá země představovala svoji kulturu.

Celý projekt jsme zakončili tím, že nás odvezli do další vesničky, kde jsme na náměstí tančili. Pro některé to bylo náročnější a museli vystoupit z komfortní zóny, ale o tom Erasmy jsou. A co si budeme, je to hodně i o různých parties, které probíhají večer.

Konec projektu

Na konci Erasmu jsme obdrželi Youthpassy, což jsou takové certifikáty uznávané po celém světě a můžeš si je klidně napsat do životopisu. Poslední den jsme pak měli rozlučkovou party a další den byl free, takže jsme jeli na výlet do měst Messina a Taormina.

Většinou můžeš před/po každém projektu zůstat v zemi ještě další tři dny, čehož jsme s kamarádkou využily. Vydaly jsme se ještě na výlet na Maltu, kde to bylo super. A největší výhoda? Kromě kontaktů z celé Evropy to také vše hradí Evropská unie, takže ubytko, jídlo ani doprava tě nevyjdou na nic.

Kde takové projekty najdeš? Zkus skupinu Youth projects CZECH REPUBLIC.