Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Jak si vytvořit útulný domov

Útulnost domova je velice důležitá. Měl/a by ses ve svém prostředí cítit bezpečně a dobře, a to za jakékoliv situace. Jak si to doma zútulnit?

Udělej ze všeho „druhou postel“

To neznamená, že by ses celý den měl/a válet po kusech nábytku, ale pohodlí je nesmírně důležité. Proto se snaž zvelebit pohovku, židle a křesla, aby ti v nich bylo pohodlně. Dej si na ně deky, polštářky nebo k nim přidej i stoličku pod nohy, hned ti bude pohodlněji!

Nikdo přece nechce sedět v křesle vzpřímeně, to není vůbec cozy ani comfy.

Osvětlení

K útulnosti pomůže také to správné osvětlení. A teď se nebavíme o tom hlavním, co máš na stropě nebo velkých lampách, jejichž účelem je rozzářit celý pokoj. Tu pravou atmosféru vytvoří malá světýlka, na zdi nebo nad postelí, a také svíčky nebo malé lampičky.

Večer zhasneš hlavní světlo, rozsvítíš naopak menší světla a útulnost se ihned zdvojnásobí. Také mysli na to, zda se cítíš lépe ve studeném, nebo teplém světle. Podle toho vybírej.

Obrázky

Pokud máš holé zdi, pravděpodobně se chvílemi necítíš úplně příjemně. Zkus je zaplnit obrázky nebo poličkami, pokoj bude hned působit plněji, a tudíž se tam budeš i cítit mnohem lépe.

Podzimní to-do list aneb jak si ho užít na max

by @lucinka_zicklerova

Květiny

To stejné platí o květinách. Ty dodají bytu nebo pokoji „druhý život“ a tvůj prostor tím krásně rozkvete. Nemusíš mít v obýváku nutně džungli, ale když sem tam postavíš květinu, hned uvidíš ten rozdíl!

Pokud bys raději měl/a květiny doma jen na chvilku a často je obměňoval/a, zvol spíše vázané květiny.

Koberce, deky, polštářky

Zútulni si domov spoustou polštářků, koberců a dek. Koberec je na podlaze jako umělecké dílo, ať už zvolíš jeden větší nebo více malých, byt bude hned vypadat zajímavěji.

Knihy a doplňky

Zveleb si domov doplňky – knížky, gramofon, repráky, vinyly... Představivosti se meze nekladou.

Závěsy

Možná se to na první pohled nezdá, ale závěsy dokážou naprosto změnit celkový vzhled pokoje, dokonce ho opticky dokážou zvětšit nebo zmenšit.

Krásně ozdobí tvá okna a pokoj bude vypadat nejen více organizovaně a upraveně, ale také se v něm budeš cítit mnohem příjemněji.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.