Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Jak si připravit relaxační spiritual bath podle TikToku

Přesvědčíme tě o tom, že poctivá horká koupel může být lékem na všechno. 

Okvětní lístky, svíčky, květiny, bylinky a kadidlo. Spiritual baths se používají v mnoha kulturách k očistě těla a uzdravení ducha. Od veřejných lázní ve starověkém Řecku přes Indii, Turecko, Egypt, Izrael až po dnešní křtiny – lidstvo od pradávna razí teorii, že voda dokáže absorbovat nahromaděné fyzické a emoční napětí. Jakmile se do vody ponoříš, jde do ní tvá energie.

Celebrity bath-fluence

V křesťanské době se z koupání stala soukromá záležitost, při níž jsi naplnil/a obří vanu teplou vodou, svlékl/a ses do naha, ponořil/a svou tělesnou schránku a jednoduše relaxoval/a. V éře wellness trendů poháněných sociálními médii, kdy každý praktikuje až soutěživou péči o sebe sama, se z vany stala další divadelní scéna a příležitost předvést svůj životní styl všem na odiv. Díky Instagramu, TikToku a také stránkám, jako jsou Into the Gloss a The Cut, které obsesivně popisují individuální kosmetické rutiny hvězd, toho teď vím o koupelových návycích cizích lidí víc, než jsem si kdy dokázal představit. 

Mariah Carey se s oblibou koupe ve studeném mléce. Nekorunovaná wellness celeb guru Gwyneth Paltrow si dokonce naformulovala hned čtyři koupelové soli s trending ingrediencemi, jako je detoxikační aktivní uhlí, antibakteriální manuka med nebo hořčičný prášek proti nachlazení. Hitmaker a rapper Pharrell Williams začíná každé ráno nejen meditací, ale také vroucí koupelí s jílem ve své záviděníhodné mramorové vaně (Takovou bych si fakt přál!). Emily Weiss, zakladatelka Glossier, si téměř každý večer dopřává pětačtyřicetiminutovou koupel s horkou vodou a dvěma kilogramy epsomské soli, aby se lépe vypotila. Podle ní je to „cvičení bez pohybu“. To si nechám líbit.

Nerušit!

Co pro tebe znamená horká vana? Pro mě je koupel útočištěm před studeným nepřátelským světem, a to hlavně v posledních týdnech, kdy jsou teploty pod bodem mrazu. Umění dokonalé koupele může na první pohled vypadat jednoduše, hlavně z videí na TikToku. Nenech se ale ošálit líbivými příspěvky, celé je to daleko komplikovanější. Jakmile otočím kohoutkem a pustím vodu, začnu okamžitě pochybovat. Není voda příliš studená? Nebo zase moc horká? Kolik vody je tak akorát, abych v ní byl celý ponořený, ale ne natolik, abych omylem vytopil koupelnu a sousedy?

Navíc jsem pod vlivem TikToku utratil pár stovek za fancy pěnu do koupele Molton Brown, několik špalíčků palo santo, sáček Goop od Gwyneth s až mystickou kombinací aktivního uhlí se solí, a do toho mi do redakce dorazil sen každého bath-fluencera: adventní kalendář Kneipp. A jak se zdá, na TikToku se rozhodně miliony lidí inspirovaly hashtagem #spiritualbaths, který získal více než 29,9 milionu zhlédnutí, přičemž účet influencerky @deesymone.com získal více než milion zhlédnutí poté, co odhalila svůj oblíbený recept na vytvoření perfektní koupele na zmírnění úzkostí.

Spiritual bath 101

Celé je to o nastavení mysli. Zkus ve vaně nebo pod silným proudem vody meditovat a zaměřit se na vnímání pozitivní energie. Vnímej každý pohyb těla. Uvolni se. Nejlepší na spiritual bath je to, že si ji můžeš skutečně vytvořit podle sebe.

Nalaď vibe

Vyber si hudbu podle nálady. Ideální bude nějaký meditační playlist na Spotify. Zapal svíčky, které navodí tu správnou spiritual atmosféru. Pokud svou experience chceš posunout o level výš, zkus použít difuzér nebo kadidlo. Mají fantastické aromaterapeutické účinky, například snižují úzkost, stres, depresi a bolesti hlavy.

Vyber krystaly

Umístěním krystalů kolem vany můžeš harmonizovat čakry. Pokud ve výběru tápeš, vyzkoušej ametyst, který podle všeho podporuje posílení imunity, eliminuje negativní energetické vlivy a harmonizuje emoce.

Nasyp sůl

Jako poslední krok přidávají holky na TikToku mix esenciálních olejů, okvětní lístky růží a bylinky, jako je šalvěj, máta nebo levandule. Vyzkoušet můžeš i epsomskou sůl, která pomáhá uvolnit svaly a zklidňuje pokožku. 

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.