Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Jak být typickou scandi girl v Praze?

Pokud patříš mezi milovníky Skandinávie, Kodaň je na prvním místě tvého travel listu a vzhlížíš k Matildě Djerf, přináším ti tipy na to, jak si kousek severské atmosféry přenést i k nám do Prahy.

NAVŠTIV KADEŘNÍKA

Stockholmská kráska Matilda Djerf již před pár lety zavedla trend krásných objemných a hustých vlasů, který se uchytil nejen ve Skandinávii, ale i po celém světě. Kvalitní a pevné vlasy jsou základem celého looku.

Pokud bys toužil/a po ještě ikoničtějším vzhledu scandi girl, doporučuji zajít ke kadeřníkovi a nechat si zastřihnout ofinu na styl tzv. curtain bangs. Zároveň doporučuji si nakoupit olejíčky do vlasů, začít brát vitamíny a svým vlasům dát konečně péči a pozornost, kterou si zaslouží.

„IT“ KAVÁRNY

Kodaň je plná kaváren, ve kterých si můžeš vychutnat spoustu variací brunche. Čistý a minimalistický interiér doplňují i jednoduchá a chutná jídla, která se často neskládají z více než tří surovin. Pravidlo, že kvalita je opravdu více než kvantita, je v tomto městě svaté. Čerstvý chleba s domácím máslem a kvalitním plátkovým sýrem v kombinaci s vařeným domácím vajíčkem v mnoha případech udělá více než překombinované lívance.

U nás na podobný způsob vaří v kavárně a restauraci Eska, skvělý brunch z domácích a přírodních surovin ochutnáš také o kousek dál v Etapě, a pokud toužíš po skořicových rolkách či kardamomových bulkách, navštiv kavárnu Hrnek.

PODPOŘ LOKÁLNÍ ZNAČKY

Skandinávie je plná krásných a nadčasových značek, které ti pomohou vytvořit tvůj vysněný capsule šatník. Nejenže zde opět narážíme na pravidlo, že kvalita je více než kvantita, ale podporovat lokální designéry a umělce nebylo nikdy důležitější. Podobný sortiment, jako mají značky GANNI, Samsøe & Samsøe nebo Filippa K, najdeš u nás u Chappe.cz, On The Boat nebo Port of Stars.

NATURAL GLOW

S make-upem se drž spíše při zemi, v přirozenosti je totiž největší krása. Pro typický scandi look ti postačí jen 5 produktů – řasenka, bronzer, tvářenka, highlighter a lesk na rty. Cílem je vytvořit glowy look, který místo zakrytí tvé nedokonalosti podtrhne. Vzhledu zdravé a pevné pleti můžeš docílit i za pomoci nanesení hutného krému před tím, než jednotlivé produkty začneš aplikovat na svůj obličej.

TVŮJ BYT JE TVŮJ NOVÝ PERSONALITY TRAIT

Nejenže je dobré pečovat o svou vnější krásu, ale nesmíme zapomínat ani na psychické zdraví. K tomuto tématu se váže i příjemné prostředí, ve kterém se každý den nacházíme, a proto je velmi důležité svůj domov udržovat čistý a uklizený. Pokud bys toužil/a po tom si i svůj domov ozdobit po vzoru nordic style, tak ti skvěle poslouží klasická IKEA, ale super kousky za nízké ceny najdeš i v JYSKU. Pro více inspirace na béžový a minimalistický interiér doporučuji sledovat Instagram a TikTok Atelier Monday (@ateliermondaycz).