Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Jak reagují influenceři na dění na Ukrajině?

Tady je malý přehled toho, jak na ruskou invazi na Ukrajinu reagovali čeští influenceři.

❌ Nasta.the.russ

Nasťa má 488 tisíc sledujících na TikToku a přes 86 tisíc sledujících na Instagramu. Nasťa se k situaci, jakožto Ruska, samozřejmě také vyjádřila a na její vyjádření si udělej názor sám. Má neuvěřitelný vliv, který si pravděpodobně úplně neuvědomuje. Poté sdílela na close friends video, kam napsala: “DNR PATŘÍ RUSKU!!!!! KONEČNĚ BRO“ Po vlně negativní odezvy si nastavila soukromý účet na Instagramu.

❌ Satnady

Satnady má dnes 94 tisíc sledujících na Instagramu a 182 tisíc na TikToku. Sdílela stories influencerky @nasta.the.russ a řekla, že s ní souhlasí. Tím se strhla obrovská vlna negativní odezvy, načež nahrála video, které můžeš vidět níže.👇

❌ Samuel Samake

Samuel Samake, TikToker a influencer, má dnes 119 tisíc sledujících na Instagramu a přes 522 tisíc sledujících na TikToku. Po jeho několika nevhodných poznámkách v reality show Like House, kde byl ve druhé řadě účastníkem, je vidět, že si stále moc neuvědomuje jak obrovský má vliv a především jaká věková kategorie je jeho publikem. Na svůj Instagram sdílel stories, ve kterých mluví o tom, že “každá influsranda sdílí něco s Ukrajinou“ a že spousta ze sdílených videí jsou fake: “Nevěřte každé influsrandě, která sdílí rozstřílené děti a rozstřílené seniory.“ Video poté ovšem stáhl po vlně ne příliš pozitivní odezvy a nahrál video, kde vysvětloval, jak to myslel. My ovšem původní video máme, takže se na něj můžeš podívat níže.👇 

Chápeme point, ale zejména v takovéhle situaci je způsob, kterým to bylo podáno, naprosto klíčovýŠpatné zvolení slova může už vést k naprosto špatné interpretaci celé situace. Poté Samuel sdílel pár ověřených zdrojů, odkud čerpat informace.

A co na to říká veřejnost?

Kovy

Kovy má na svém Instagramu necelých 800 tisíc sledujících a je vidět, že si svůj vliv moc dobře uvědomuje a využívá ho ke sdílení nejdůležitějšího dění. Proto i v nynější situaci na svém profilu neustále sdílí nové informace o Ukrajině, takže se určitě podívej na @kovy_gameballcz!

Jitka Nováčková

Jitka Nováčková se vždy aktuálním tématům hodně věnuje na svém instagramovém účtu, který má dnes přes 250 tisíc sledujících. Často sdílí komentáře a doporučení od svých sledovatelů a je vidět, že aktuální situaci / problému vždy věnuje hodně času, aby lidem předala co nejvíce. Tudíž se i nynější situaci neustále věnuje a doporučuje cesty, kterými můžeš lidem na Ukrajině pomoci. Sleduj více na instagramu @jitkanovackova.

Sugar Denny

Sugar Denny má dnes na svém Instagramu přes 111 tisíc sledujících a lze s jistotou říct, že se Denny nebojí k se věcem vyjádřit upřímně a naplno, tak jak to opravdu cítí. K nynější situaci se ve svých instagramových stories vyjádřila převážně formou videa, kde mluvila o svém vzteku vůči lidem, kteří celou situaci zlehčují a neberou ji vážně. Zmínila také pár konkrétních influencerů, jejichž reakci na válku na Ukrajině absolutně nepochopila. Sleduj celé video na Instagramu @sugardennynka!

Anna Šulcová

Anička s necelými 900 tisíci sledujícími na Instagramu si nyní svůj vliv pravděpodobně uvědomuje o něco více, než když nám doporučovala dávat si sáček přes hlavu, aby se nám nezničil make-up. Je vidět, že si dává mnohem větší pozor na to, co ve veřejném prostoru sdílí. K nynější situaci sdílela upozornění proti dezinformacím a také možnosti, kterými můžeme Ukrajině pomoci. Více sleduj na @annasulcova.

Dominique Alagia

Na vyjádření TikTokerky a influencerky Domi Alagii, která má 287 tisíc sledujících na Instagramu a přes 620 tisíc sledujících na TikToku, bylo vidět, že je situací opravdu zdrcená. Sdílí hlavně možnosti, jak lidem na Ukrajině pomoci, a nebojí se reagovat na vyjádření ostatních influencerů, se kterými nesouhlasí. Více sleduj na @domialagia!

Honzi Michálek

TikToker a influencer, který má 192,000 sledujících na Instagramu a přes 619,000 sledujících na TikToku vydal na stories video, ve kterém prosí své sledující, aby neposlouchali influencery, když budou sdělovat jejich názory, protože 99% influencerů tomu podle něj vůbec nerozumí. Zmínil se tam o stories influencerky @nasta.the.russ, se kterým silně nesouhlasil a urgoval lidi, ať nečerpají informace od takových influencerů, ale ať si raději všechno najdou sami. Takový přístup ceníme. Video sleduj níže 👇 a více sleduj na @honzimichalek!

Terka

Terka je influencerka, která má 68 tisíc sledujících na Instagramu a přes 100 tisíc na TikToku. Terka se snaží mladým lidem přibližovat problémy, se kterými se lidstvo a planeta potýká. Proto se netřeba divit, že se i k této situaci postavila jako zodpovědná influencerka a neustále sdílí nové informace a tipy, jak se dá pomoci. Doporučujeme sledovat instagram @holkazletne !

Lyuba

Lyuba má 141 tisíc sledujících na Instagramu a přes 500 tisíc na TikToku. Spousta lidí na její vyjádření čekalo, jelikož je z Ruska. V jejím vyjádření zdůrazňuje, že s tím, co se děje, vůbec nesouhlasí a že každého život je důležitý. Zmiňuje také, že spoustu Rusů má rodiny na Ukrajině a že tento krok absolutně nechápe. Více sleduj na jejím Instagramu @lyubov103!

Luktuma

Luktuma má 102 tisíc sledujících na Instagramu a přes 309 tisíc na TikToku. Sdílel na své stories příspěvek Kovyho, ve kterém se k celé situaci Kovy vyjádřil. Poté na TikTok sdílel video, kde prosí lidi o přispění na Člověka v tísni, jelikož je to pro pomoc Ukrajině. Na večerním streamu s influencerem @honzimichalek řekl, že politice nerozumí, a proto se k tomu raději nechce do hloubky vyjadřovat, aby neřekl něco špatně. Ovšem i sdílením informací a sdílením organizace Člověk v tísni, přes kterou může člověk pomoci, předává to správné svým sledujícím.👏 Více sleduj na @_luktuma__.

Něco na závěr:

Daniel Skarka, který má na Instagramu přes 38 tisíc sledujících a přes 83 tisíc sledujících na TikToku, sdílel na stories fotku, kde si stěžoval na to, že přišlo málo lidí do fitka – vzhledem k aktuální situaci. Doslova napsal: “Přijde nějaká krize a většina lidí se vysere na svěchny svoje cíle...“ “We are weak generation... “ “Takový daily reminder... tím, že uvidíte každé jedno video z Ukrajiny, ničemu nepomůžete... “ No, je třeba k tomu něco dodávat?

Eva Feuereislová, aka “plasticqueen“, která má na Instagramu přes 13 tisíc sledujících, se k situaci také vyjádřila. Ve svých příspěvcích tvrdí, že “nic takového jako ruská invaze neexistuje“. Udělej si názor sám.👇

Lucka (@luciemin) má na Instagramu přes 65,000 sledujících a na TikToku přes 16,000. V tomto videu Lucka sděluje své pocity vzhledem k nynější situaci, kde zmiňuje hlavně svůj vztek na ruského prezidenta a bolest, kterou prožívá, za všechny, které tento konflikt postihuje. Předává svému publiku myšlenku, že cítit se z této situace úzkostlivě je naprosto v pořádku. Děkujeme za to. 👏

Jak reagují influenceři na dění na Ukrajině, part 2

@heyfomo.cz