Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Jak přepnout z prázdninového režimu do školního

Prázdniny pomalu končí i pro vysokoškoláky, pojďme si proto říct, jak se přepnout zpátky do školního režimu.

Pomalu nastává čas školy a rozvolněné prázdniny končí. Dostat se zase zpátky do nějakého režimu může být pro spoustu z nás složité zvlášť, když to zkombinujeme s brzkým vstáváním, ošklivým počasím a krátícími se dny. Pár rad, jak se na změnu připravit, by ti mohlo pomoct.

Najdi si balanc

Najít si dostatek času na školu, práci, zábavu a sebe není easy. Zkus si tak určit priority pro každý den a najít v nich balanc, abys ani jednu z věcí nepřeháněl/a. Počítej s tím, že v týdnu nebude asi tolik čas na zábavu, ale zkus i tak svůj volný čas trávit věcmi, co tě baví a najdi si čas i na pohyb. Díky tomu totiž přijdeš na jiné myšlenky a odpočineš si.

Nezapomínej na režim

Aby sis balanc mezi povinnostmi udržel/a, budeš si muset nastavit i určitý režim. Snaž se chodit pravidelně spát a pravidelně vstávej, vytvořit si pevný rozvrh povinností, které každý týden musíš splnit, a zbytek aktivit plánuj okolo. Zpočátku to bude trošku otročina po volném létě, ale čím víc se budeš snažit rozvrh dodržovat, tím rychleji si na něj zvykneš a všechno bude lehčí.

Journaling

Journaling není pro každého, ale řada lidí na něj nedá dopustit. Zapisování pocitů ti pomůže utřídit tvoje myšlenky, problémy a cíle, což se ti v období změn může dost hodit. Navíc tak budeš mít přehled o všem, co se ti děje.

Neber to zas tak vážně

I když si nastavíš pevný režim, který budeš dodržovat, a stanovíš si priority, některé dny tak jednoduše vypadat nebudou a ve výsledku o nic hrozného nejde. Škola je důležitá, ale stejně tak důležité je i tvoje zdraví a tvoje pohoda, a nic se nesmí přehánět.

Shrnutí:

  • Nastav si režim.
  • Urči si priority.
  • Najdi balanc.
  • Nezapomínej, že i zábava a pohyb jsou potřeba.