Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Jak pečovat o svou pleť po kocovině?

8 rad + 3 extra tipy na to, jak zachránit svou pleť po divoké noci. Tento průvodce bude tvůj nejlepší kamarád, když bude tvá pleť v nesnázích po konzumaci alkoholu.

Zarudnutí, otoky, záněty, vyrážky, suchost. Ráno po kocovině není k našim obličejům zrovna přívětivé. Následující postup můžeš následovat při probuzení se s bolestnou kocovinou a použít ho jako průvodce.

1. Vypij hodně vody

Ráno zkus vypít co nejvíce vody, a to hlavně předtím, než vypiješ kávu. Pak si dej kávu a přinejhorším i ibuprofen. A můžeme začít se skincare.

2. Oil cleanse

Olejové čisticí prostředky jsou kouzelné. Nejenže v prvním kroku tvé rutiny lehce hydratují pleť, ale také odstraňují nečistoty, olej a případné zbytky make-upu (protože všichni víme, že když vypijeme příliš mnoho skleniček, tak jsme při odstraňování make-upu méně pečliví). Ujisti se, že sis čisticí prostředek emulgoval/a (napěnil/a) s vodou, abys vše snadno odstranil/a.

3. Second cleanse

Pokud je tvá pleť citlivá, měl/a by sis vybrat jemnější čisticí prostředek. Někteří dermatologové tvrdí, že čisticí přípravek je nejdůležitějším krokem naší rutiny: Je tím, co nás připraví na úspěch v pozdějších fázích našeho režimu. Když je tvá pleť správně vyčištěná a nemáš pocit vysušení, jsi připraven/a se jí věnovat hlouběji.

4. Chemical peeling

Chemický exfoliátor je opravdu skvělý způsob, jak dodat pleti energii, zejména pokud sníš o zářivé pleti. Můžeš vyzkoušet tonikum, masku nebo peeling – pokud obsahuje exfoliační kyseliny, jako je mandlová (nejšetrnější), glykolová, salicylová, mléčná a jablečná. Zbav se všech odumřelých, alkoholem poškozených buněk a odhal znovu pleť, která vypadá jako před tím, než sis dal/a první doušek!

5. Clay mask

Dobrá detoxikační maska nejenže pomáhá léčit a ošetřovat již vzniklé pupínky, ale také zastaví vznik dalších. Vyber si tedy něco, co tvou pleť nebude dále vysušovat, jako jsou například tyto produkty.

6. Hydratační maska

Alkohol zbavuje pokožku vody, takže nás obvykle hodně dehydratuje (proto si vždy řekneš, že „voda je nejlepší“ pokaždé, když se probudíš s kocovinou), a to se týká i tvé pleti. Můj oblíbený způsob, jak získat ultrahydrataci pleti, je nanášení vrstev hydratačních produktů. Pokud nemáš opravdu mastný typ pleti, obvykle nestačí plácnout na dehydratovanou pleť hydratační krém. Rehydratace pleti ji rozjasní, vyrovná, vyčistí a pomůže začít hojit případné pupínky, zarudnutí a suchá místa. Tedy vše, co po kocovině potřebuješ.

7. Hydratační krém

Teď je čas na pořádnou dávku hydratace, žádné gelové krémy nebo lehké hydratační krémy s SPF. To, co potřebuješ, je hutný, bohatý hydratační krém, který zafixuje všechno, co jsi už pro svou pleť udělal/a. Pokud se potýkáš s mastnější pletí než obvykle (což není nic nečekaného, když kombinuješ drinky s nočním kebabem), můžeš vyzkoušet hydratační tonikum, jako je moje současné oblíbené od Laneige. Je to hybrid tonika a hydratačního krému a pro mastnou pleť pravděpodobně postačí jako samostatný hydratační krém. Pro suchou pleť je to skvělý přidaný krok, který tvou pleť opravdu zhydratuje.

EXTRA STEPS

Pokud si chceš opravdu dát záležet na své post-hangover skincare, můžeš přidat i eye cream pod tvá opuchlá víčka.

Dopřej si i masáž obličeje. Lymfodrenážní masáž vede ke zlepšení krevního oběhu. Můžeš použít gua shu nebo prsty, obojí funguje, pokud si pokožku připravíš olejem, který ji při masáži nebude tahat. Zaměř se především na spodní část obličeje a oblast pod očima, protože to jsou klíčová místa, kde nadměrný alkohol nadýmá obličej.

Použij ice roller. Existuje důvod, proč je válení studených lžiček nebo ledových válečků (nebo obyčejných kostek ledu, když jsi v nouzi, we've all been there) tak skvělý pocit. Alkohol rozšiřuje cévy, studený obklad napomáhá s regulací, snižuje zarudnutí a vypíná pokožku.

8. Uzavři pleť pomocí SPF

Pokud jsi použil/a AHA nebo BHA, musíš použít SPF, abys ochránil/a svou pokožku před sluncem, protože tyhle kyseliny dělají pokožku ještě náchylnější. Nezapomeň použít SPF, jakmile se v pokožce usadí všechny oleje, nebo použij pudrový SPF přes make-up.

Jaký produkt zachraňuje pleť po kocovině tobě?