Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Jak nás ovlivňuje znamení našich rodičů?

Astrologie nám může prozradit, jak nás znamení a přístup našich rodičů ovlivňuje. Pojďme se na to podívat.

Sluneční znamení rodičů může poukazovat na jejich parenting styles, tj. styl, kterým vychovávají své děti. To, jaké mají znamení v Merkuru, zase poukazuje na to, jak s dítětem komunikují.

Hadonoš: 13. znamení zvěrokruhu?

by @elvihradilkova

Sluneční znamení a parenting styles

Jelikož je každé znamení úplně jiné, má i rozdílné styly výchovy. Podobné parenting styles však můžeme najít u znamení se stejným živlem (např. Rak a Ryby, Lev a Střelec atd.).

Zemská znamení vychovávají své potomky střídmě. Chtějí, aby z nich něco bylo, až vyrostou. Dávají velký důraz na vzdělání a slušné chování. Často jsou však přísní a rádi zakazují.

Rodiče narození v ohnivých znameních jsou opravdu živel. Jsou možná ještě přísnější než zemská znamení. Myslí to však se svým dítětem dobře.

Vzdušná znamení si potrpí na dobrou komunikaci, kterou učí i své děti. Rodič a dítě jsou většinou besties, celá výchova se nese v liberálnějším stylu.

Vodní znamení se hodně zajímají o pocity svých dětí a dbají na komunikaci. Red flag u rodičů vodních znamení je stoprocentně manipulace, ke které chtě nechtě často dochází.

Představení znamení zvěrokruhu: Ohnivá znamení

by @elvihradilkova

Komunikaci rodičů s dětmi částečně ovlivňuje i Merkur

Merkur je planetou komunikace. Hraje velkou roli ve vztahu mezi dítětem a rodičem, včetně parenting styles. Pokud má rodič dobré postavení Merkuru, např. v Blížencích, Váhách nebo Býkovi, vztah s jeho potomkem má šanci být klidný a dokáží se spolu domluvit. Špatné postavení Merkuru, např. Beran, Panna, Kozoroh, má na svědomí problémy v komunikaci.

Jak to ovlivní děti?

Jelikož se svými rodiči trávíme mnoho času a přebíráme od nich v průběhu dětství spoustu vzorců, i jejich znamení nás velmi ovlivňuje. Často se stává, že od rodičů přebereme nějaký jejich charakterový rys, který je typický pro jejich znamení, i když my sami máme znamení jiné. Třeba od rodiče Raka si dítě může převzít starostlivost, od rodiče Panny zase pečlivost.

Astrologie styl výchovy rodičů samozřejmě neovlivňuje stoprocentně, i přesto ale hraje důležitou roli.