Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Jak najít svůj osobní módní styl?

Trendy, které se mění každý rok, mohou ubírat našemu autentickému stylu nebo nám tak pomotat hlavu, že už ani nevíme, co se nám upřímně líbí. Jak tedy (znovu)objevit svůj vkus?

1. Podívej se do svého šatníku. Zamysli se nad oblečením, které ti dělá radost

Mít styl neznamená nosit drahé značkové věci, které právě letí internetem. Jsou to kousky, které ti dělají radost a ve kterých se cítíš sám/sama sebou. Intuitivně už sám/sama víš, co tě baví, co naopak není tvůj vkus nebo po čem toužíš. Mrkni se do svého šatníku a vyber si pár věcí, o kterých víš, že je budeš milovat ještě dlouho. Nemusí to být ani věci, co jsou teď v trendech. Právě naopak – čím klasičtější kus, tím lepší. Právě takové poklady tvůj šatník upgradnou, a utvoří ho tak jedinečným.

2. Najdi si svou módní inspiraci

Máš oblíbeného člověka na sítích, který tě baví? Upoutala tvou pozornost nějaká celebrita? Viděl/a jsi na ulici někoho s badass outfitem? Střádej svou inspiraci všude, kam jdeš. Zkus si zapamatovat, co přesně tě oslovilo a jaké konkrétní kousky to byly. Postupně si utvoříš seznam věcí, které se budou opakovat a vytvoří ti vzor tvého vlastního vkusu.

Moje tipy:

Alex Sedláčková

Ella Rose

Mjhedderman

Acquired.style

Davis Burleson

Další inspirativní účty:

3. Vytvoř si fashion mood board

Nástroj číslo jedna, který mi na této cestě pomohl? Pinterest. V téhle aplikaci jde především o aesthetics, tedy estetiku. Na oko krásně působící fotky, které se nám líbí. Začala jsem si na nástěnku tedy postupně připínat věci, které mému oku lichotily, a víc jsem nad tím nepřemýšlela. Postupem času jsem si všimla, že se mi některé kousky opakují a že nejspíš tuším, co se mi upřímně líbí. Co tedy doporučuji, je udělat si nástěnku s inspirací, kterou můžeš postupně procházet a tvořit podle ní své denní fits. Udělej si složku pro outfity do školy, na večer, na party, ležérní či over the top.

4. Vytvoř si capsule šatník

Abys mohl/a vytvořit šatník, co ti chvíli vydrží a nebude potřeba ho obnovovat každou sezónu, měl/a bys mít alespoň základní kousky. Najdi si chvíli a popřemýšlej, jestli máš věci jako basic bílé triko, tílko, černé triko s rukávem či vycpanými rameny nebo zajimavými střihy, modré džíny, které padnou jako ulité, nebo pár bot, který půjde s každým outfitem. Mít kvalitní basic kousky je nutnost pro jakýkoliv šatník. Jen takhle nikdy nevyčerpáš možnosti, co si vzít na sebe, takže pokud máš do něčeho investovat jak časem, tak pěnezi, bude to právě nalezení těchto úplně jednoduchých kousků.

Jak si protřídit šatník

by @markysuch

5. Experimentuj

Vystup ze své komfortní zóny. Zkoušej, v čem se cítíš svůj/svá. Neboj se na sebe vzít něco, co jsi ještě na nikom neviděl/a. Tak přece vznikají módní trendy. Kup si ten šílený kousek, vyzkoušej bláznivou barevnou kombinaci nebo vzory. Hlavně ať tě to baví a máš z toho radost. O tom přesně má móda být. O autenticitě a zábavě.
Pamatuj také, že v módě žádná pravidla neexistují, a tak pokud se ti líbí více stylů naráz, klidně je nos! Nemusíš spadat do žádné škatulky. Je to jen na tobě.✨

Tipy, jak prodloužit životnost tvého šatníku

by @deborakellovska