Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Jak na první holení vousů?

První holení vousů nemusí být pro každého zrovna procházka růžovou zahradou. Pokud se na to zrovna chystáš, nabízím ti pomocnou ruku v podobě jednoduchého návodu krok za krokem.

Otázka, kdy se začít holit, nemá jasnou odpověď. Většina kluků se začíná holit mezi 12 a 17 lety, ale je v pohodě, i když ti vousy začnou růst později. Je pravděpodobné, že tvoje první vousy budou spíše chmýří. To je taky v pohodě, měli jsme to tak všichni. Rozhodnutí, kdy se do toho pustit, je jenom na tobě, já ti poradím, co si k tomu připravit a jak postupovat, aby všechno proběhlo hladce. Tak pojďme na to.

Jak na to?

1. Připrav se:

Ideálně začni tím, že si důkladně omyješ obličej teplou vodou. To ti pomůže změkčit vousy a holení ti pak půjde snáž. U některých žiletek nebo strojků to ale není třeba, fungují stejně dobře i na suchou pokožku.

2. Zvol vhodný nástroj:

Já osobně doporučuju pořídit si třeba PHILIPS OneBlade First Shave, jelikož ho sám používám a je úplně perfektní. Práce s ním je strašně jednoduchá – téměř veškerou činnost udělá za tebe, a ty tak nemáš skoro žádný starosti. Napoprvé ti postačí i obyčejná žiletka, ale s tou buď opatrnější.

PHILIPS OneBlade First Shave

799,-

3. Buď opatrný:

Stačí, když se budeš holit hladce a jemně po pleti – břity jsou dostatečně ostré. S pomocníkem, jakého mám já, se žádného poranění ani podráždění bát nemusíš.

Zdroj: Philips

4. Osuš a použij přípravek po holení:

Po dokončení si opláchni obličej studenou vodou, aby se ti uzavřely póry a nezanesl sis pleť. Následně použij hydratační krém nebo vodu po holení. Ta slouží ke zklidnění pokožky. Ale třeba s OneBlade First Shave, který používám já, vůbec není třeba, je šetrný sám o sobě, proto se na první holení hodí nejvíce.

5. Všechno je jednou poprvé:

Měj trpělivost. Poprvé to třeba nebude tak snadné, ale časem se do toho dostaneš a získáš ten správnej grif!

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.