Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Jak jsem si dala dohromady vlasy

Já a moje zničené vlasy jsou nekonečný příběh, ale v poslední době jsem je dala celkem dohromady! Chci se s tebou podělit o pár tipů, triků a produktů.

Nejdřív trocha historie. Vždycky jsem chtěla husté, silné a zdravé vlasy, ale bohužel – moje jsou hodně jemné a trochu vlnité. Celkově si prošly peklem – od mala závodně plavu, takže se každý týden několik hodin máchaly v chlóru. Na základní škole jsem se ostříhala na krátko, odbarvila se na blond a už to jelo – přišla zelená, modrá, růžová, fialová a neustálé změny a stříhání. Vlasy jsem pak nechala narůst a neustále je žehlila, takže si dokážeš představit, jak v průběhu let dostaly zabrat.

Jednou to ale muselo přestat a přišla změna – nechala jsem svoje vlasy konečně žít, přestala je barvit a nechala růst. Snažila jsem se pochopit, co potřebují, a zkoušela jsem nejrůznější taktiky.

1. Kvalitní produkty

Pokud chceš hezké a zdravé vlasy, potřebuješ kvalitní produkty. Bohužel si za ně musíš občas připlatit, ale věř mi, že se to vyplatí. Párkrát zainvestuješ do těch správných věcí a můžeš dosáhnout opravdu krásných vlasů. Nejlíp uděláš, když si ohledně poduktů necháš poradit od kadeřníka.

OLAPLEX- N°4 Bond Maintenance

590,-

OLAPLEX -N°5 Bond Maintenance

579,-

Awapuhi - Paul Mitchell Šampón a Kondicionér

1459,-

GARNIER FRUCTIS HAIR FOOD PAPAYA

131,-

2. Místo ručníku používej bavlněné tričko

Vím, jak to bývá – vlasy sušíme klasickým ručníkem a ještě je zamotáme do "turbanu". Je to pohodlné, ale vlasy se tak můžou poškodit. Já trpím na roztřepené a lámavé konečky, takže jsem musela sáhnout po lepší variatě. Vlasy teď suším bavlněným tričkem.

3. Foukaní vlasů

Foukání vlasů je celkem komplexní a ošemetné téma. Pamatuju si, jak jsem svoje vlasy "smažila" nejvyšší teplotou nebo jsem je naopak nefoukala vůbec. Pravda bude někde na půli cesty. Pokud o tomhle tématu chceš vědět víc, rozhodně doporučuji tyto profily na Instagramu: @aljurynkl a @dominikaresler.

taft heat protection - Schwarzkopf

99,-

Elseve olej pro poškozené vlasy - L'oréal

139,-

Elseve Full Resist Brush Proof Cream - L'oréal

109,-

Awapuhi - Paul Mitchell Tepelná ochrana

659,-

Osobně svoje vlasy foukám třemi způsoby. Vždycky, než začnu, používám nějakou ochranu proti teplu – to je must! První dva používám, když chci mít vlasy rovné. Přirozeně se mi trošku vlní, takže se je snažím rovnat foukáním tak, abych je nemusela žehlit. Používám k tomu round brush. Když chci mít vlny, tak sáhnu po třetím způsobu, a to je difuzér.

4. Samotné mytí

K umývání mám jen pár svých vychytávek. Vlasy myju vždycky dvakrát, abych se ujistila, že se opravdu vyčistí. Nepoužívám moc horkou vodu a kondicionér oplachuju studenou. Další důležitý bod je nemýt si vlasy každý den. To se lehce řekne, já vím, zvlášť pokud se ti vlasy hodně mastí – věř mi, sama jsem v téhle situaci byla. Ale díky karanténě jsem si začala mýt vlasy jen dvakrát týdně. Chtělo to dost suchého šampónu, přestat si na ně sahat a hlavně trpělivost. Když ale tuhle "epizodu" přetrpíš, vlasy se ti ve výsledku přestanou tolik mastit.

Nezapomínej pořádně umývat a čistit hřebeny – ty jsou taky důvodem mastných vlasů.

5. Zastřihování

Stříhání konečků mi hodně pomohlo. I přesto, že mám teď zase odbarvené vlasy, se mi konečky netřepí a je to právě díky pravidelnému zastřihování.

Moudro na závěr: Nečekej zázrak za týden. Vyšperkovat svoje vlasy mi trvalo několik let, stálo to hodně nervů a občas i slz. Jsem ráda, že jsem si konečně uvědomila, že do produktů musím trošku investovat, i když mi to trhá srdce i peněženku, ale mám zdravý vlasy, a to je důležitý!