Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla
Zdroj: Oktagon MMA

Jak dopadne poslední tanec Karlose Vémoly v O2 areně?

Závěrečný turnaj letošního roku nabídne kromě velkolepého finále evropské ligy mistrů v MMA také titulovou bitvu o trůn krále střední váhy. Třešničkou na dortu pak bude loučení s ikonou bojových sportů Karlosem Vémolou, který se v pražské O2 areně představí naposledy. V jeho derniéře s největší tuzemskou halou se utká s dlouholetým rivalem Samuelem „Pirátem“ Krištofičem.

Rivalita, kterou je potřeba uzavřít

Na turnaji OKTAGON 51 se diváci dočkají poslední příležitosti vidět Karlose Vémolu v největší české hale.

29. prosince se v pražské O2 areně naposledy postaví do klece, tentokrát proti Samuelovi Krištofičovi, starému rivalovi, který je znám pod přezdívkou Pirát.

Mezi Terminátorem a Pirátem panuje dlouhodobá nesnášenlivost. Vémola Krištofiče označoval za „falešného“ šampiona a vyhrožoval mu, že ho vezme zpět do školky. Pirát jej zase označoval za starého podvodníka, kterého plánuje poslat do důchodu. K jejich zápasu mělo dojít již před dvěma lety, kdy se měli utkat o titul ve střední váze. Vémola byl však nucen ze souboje odstoupit kvůli zdravotním potížím s rukou a mnozí fanoušci byli přesvědčeni, že k duelu už nikdy nedojde.

Nyní se rivalové setkají tváří v tvář v kleci dva dny před Silvestrem, ve váhovém limitu do 88,5 kilogramů. Krištofič je šampionem druhé série OKTAGON Výzvy a také bývalým prozatimním šampionem střední váhy, které nyní vládne Patrik Kincl. Historie mezi Vémolou a slovenským Pirátem je plná napětí. V případě, že by Krištofič dokázal Terminátora porazit, stal by se teprve třetím bojovníkem OKTAGONU, kterému by se to povedlo. První dva, kteří této výzvě čelili úspěšně, byli Attila Végh a Patrik Kincl. Svůj triumf slavili právě na půdě O2 areny.

Finále evropské ligy mistrů v MMA

Hlavním vrcholem celého večera bude finále milionového turnaje Tipsport Gamechanger. Z původní šestnáctky elitních bojovníků z celého světa zbyli poslední dva. Za Srbsko nastoupí Bojan „Prometheus“ Veličković, který cestou do finále porazil i poslední českou naději Davida Kozmu. Soupeřem mu bude potomek řeckých bohů Andreas Michailidis, jenž v semifinále po 33 vteřinách knockoutoval největšího favorita na vítězství celé pyramidy Louise Glismanna. Diváci v O2 areně tak budou svědky korunovace historicky prvního vítěze evropské ligy mistrů v MMA.

Obrovská výzva pro Vlasta Čepa. V O2 areně se utká s šampionem

Slovenský bijec Vlasto Čepo se měl původně utkat s Patrikem Kinclem. Do titulové bitvy však hodila vidle zlomenina Kinclovy očnice (kost pod okem). Do klece tak naskakuje čtrnáct dní před zápasem nebezpečná náhrada v podobě polského finišera Piotra Wawrzyniaka, který drží titul polské organizace Babillon MMA. I přesto, že Čepo nenastoupí proti Kinclovi, čelí nyní vysoce nebezpečnému soupeři, který je ve světovém žebříčku padesát políček nad ním a do souboje o prozatimní titul střední váhy OKTAGONU vstupuje na vlně čtyř vítězství v řadě.

Poslední turnaj letošního roku OKTAGON 51 můžeš sledovat v pátek 29. 12. od 18:00 na OKTAGON.TV.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.