Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Jak a proč dopřát pleti odpočinek

Kosmetické výrobky řeší spoustu problémů, ale také s jejich užíváním plno problémů přichází. Vysaď na chvíli své oblíbené kosmetické produkty a uvidíš, jak ti pleť poděkuje.

Nedávno jsem si prošla obzvlášť líným víkendem, během kterého jsem své pleti nevěnovala ani minutu. Jasně, o víkendech jsem byla bez make-upu asi milionkrát, ale tentokrát jsem ignorovala i jiné kosmetické produkty. A v pondělí hádej co? Místo toho, abych čelila pleti poseté pupínky, byl můj obličej naopak odpočatý a čistý.

Dát si pauzu od čehokoliv je přínosné – přestávka v péči o pleť může tvé pleti udělat velkou laskavost.

Pokud budeš jeden den bez make-upu, může tvá pleť lépe dýchat a poté reagovat na vnější faktory přirozeněji. Pokud se rozhodneš rutinu bez make-upu udržovat déle, zaznamenáš snížení výskytu pupínků a pomůžeš své pleti regulovat cyklus buněčné obměny.

„Čím méně produktů na obličej používáš, tím lépe," říká MUDr. Michele Green, certifikovaná kosmetická dermatoložka.

MUDr. Michele Green
Dát své pleti pauzu je jedna z nejlepších věcí, které můžeš udělat.

Během „kosmetické pauzy" bude tvůj obličej získávat více kyslíku a tvá pokožka bude mít možnost regenerace elastinu a kolagenu.

Rozhodni se sporadicky. Každému z nás vyhovuje a sedí něco jiného, pokud máš problémy s akné či suchou pokožkou, určitě bude lepší pokračovat v čištění obličeje. Ve tvém případě totiž není dobré příliš ucpávat póry přebytečným mazem a nečistotami.

Kromě make-up free dnů nezapomeň na hydrataci.

Zůstat hydratovaný není důležité jen pro tvé tělo, je to zároveň klíčové pro čistou pleť. Existuje mnoho způsobů, jak hydratovat pokožku – od použití hydratačního krému až po pití většího množství vody. Hydratace pleti pomáhá nechat ji dýchat – voda totiž zvyšuje množství kyslíku v těle.

TIP: Zkus vypít alespoň 8 sklenic vody denně, z toho 2 sklenice hned po probuzení. Před každým jídlem pak vypij alespoň jednu až dvě sklenice vody.

Pamatuj však, že se nic nezmění přes noc, takže výsledky hydratace zaznamenáš nejspíš až po několika týdnech.

Ať už se své pleti rozhodneš dopřát odpočinek, nebo ne, je prostě dobré vědět, že tvá pleť úplně nevyšiluje, pokud tě náhodou přepadne nával lenosti jako mě.