Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Jacquemus vytvořil novou kolekci ve spolupráci s Nike

V rámci své nové kolekce se návrhář Simon Porte Jacquemus, návrhář značky Jacquemus, spojil se sportovní značkou Nike a společně tak vytvořili unikátní kousky, které symbolizují propojení sportovní módy a luxusního zboží. Nová kolekce je k dostání od 28. 6. 2022.

Dlouho očeávaná kolaborace mezi návrhářem Simonem Porte Jacquemusem a sportovní značkou Nike je tady!

Kolekce je tvořená celkem z 15 kousků oblečení, ale najdeš mezi nimi i dvě barevné provedení nových Nike tenisek. Celý design se nese v duchu luxusní sportovní módy, v rámci které návrhář Jacquemus mixuje elegantní dámské siluety s každodenním atletickým oblečením. Barevná paleta odráží pouze neutrální tóny, jako je světle krémová, bílá a šedá, avšak místy najdeme i teplejší tóny. Vše je doplněné jemnými detaily, jako jsou cut-out střihy, malý odznáček loga Nike nebo sofistikované zavazování.

Návrhářova vize byla vytvořit minimalistickou kolekci, která částečně změní i nahlížení na značku Nike. Inspirací pro něj byla vintage Nike kolekce ACG (All Conditions Gear) a Nike kampaně z 90. let.

Napříč celou kolekcí můžeme vidět nejen okouzlující šaty, ale také tenisové sukně, tkané podkolenky, topy připomínající sportovní podprsenku, balaklavu, šortky, ale hlavně nové provedení návrhářovi oblíbené Nike tenisky Humara.

Tenisky jsou k dostání ve dvou barvách, a to buď ve světle krémové v kombinaci s jemně šedou a bílou, nebo teple hnědé barvě ve spojení se světle hnědými a růžovými detaily. V obou případech tenisky vyčnívají díky svým originálně třpytivým tkaničkám.

We designed women’s athletic wear with sensuous details and neutral colors, along with my own interpretation of the Humara, my favorite Nike shoe.
uvádí Jacquemus
Návrhář Simon Porte Jacquemus

Kolekce je dost exkluzivní a nákup jednotlivých kousků může být velmi obtížný. Co se týče tabulky velikostí, ta už tak vytříbená není. Jacquemus chtěl vytvořit kolekci pro všechny typy těla a v barvách, které padnou každému a budou se hodit ke všemu. Zároveň však budou odrážet feministickou hodnotu značky Jacquemus, ale také odvahu a statečnost značky Nike.

It was important for the collection to be accessible for all bodies, and to be a natural blend of Jacquemus style and Nike performance.
uvádí návrhář

Jak už je u návrháře známo, ani tentokrát výběr lokace nepodcenil a opět svou volbou ohromil celý svět. Celá kolekce s názvem La Papier byla součástí přehlídky Spring/Summer 2023, která se uskutečnila poblíž pobřežního města Arles ve Francii.

Lokace vynikala jemnými zemitými tóny a zajímavě kaskádovitými skalami. Surové prostředí, které návrhář zvolil, odráží nejen nejnovější trendy například v interiérovém designu, ale také skvěle kontrastuje s decentním nádechem celé kolekce. Návrhář této spolupráci věnoval 5 looků, u kterých máme možnost jednotlivé kousky vidět na první pohled.

Cena jednotlivých produktů začíná na 40 $ a končí přibližně na 175 $. Pokud bys měl/a zájem si některé kousky z této kolaborace zakoupit, pak máš jedinečnou příležitost na oficiálních stránkách značky Jacquemus. Jelikož je však většina produktů již vyprodaná, obzvláště nové provedení tenisek Humara nebo tenisové cut-out šaty, budeš mít druhou příležitost zkusit své štěstí na stránkách Nike 7. července 2022.