Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

It’s tough out there! aneb proč je randění v roce 2024 tak těžké

Pokud i ty máš pocit, že randění v roce 2024 je spíš špatný vtip, můžu tě ujistit, že v tom rozhodně nejsi sám*sama.

Pojmy jako BOYSOBER a GIRLSOBER postupně zahlcují sociální sítě. Zdá se, že gen Z má randění dost, a proto se ho někdy radši úplně vzdává, nebo si od něj dává pauzu. Sama jsem single and what the actual f*ck??!

Zajímalo mě, jestli jsem jediná, kdo se takto cítí, a proto jsem se začala ptát lidí ve svém okolí. Tenhle článek slouží spíš k pobavení. Nejedná se o odborný výzkum, jsou to moje vlastní poznatky a komentáře dalších mladých lidí. Třeba se v nich ale taky sám*sama najdeš.

Boy Sober trend nabírá u Gen Z na popularitě. Proč mají mladí dost randění?

@martinastrel

Kde jsou ty doby, kdy jsme všichni měli každý týden nového crushe?

Přijde mi, jako by už nikdo o nikoho neměl zájem. Možná ale není divu, že Gen Z randění často vzdává, když máme večerku v devět večer, místo party v pátek večer čteme knížky a seznamujeme se převážně přes sociální sítě. Vyrostli jsme sice na romantických filmech, ale vrchol romantiky v dnešní době je, když si tě někdo přidá do close friends nebo ti odpoví na story. 

🗣 Byli jsme na třech rande. Po tom, co na dvou z nich brečel, mě ghostnul. :)

Me, myself and I

Podle průzkumu se zdá, že mladí lidé se spíš soustředí na sebe než na randění. Možná všichni svůj klid chráníme až moc, nebo jsme viděli příliš motivačních videí na TikToku. Každý druhý je teď ve své „healing era“ a nenechá jen tak někoho, aby mu vstoupil do života.

Vždycky existuje lepší možnost

Sice máme díky sockám a dating apps neomezený počet možností, ale jsme jimi spíš zahlceni a způsobuje to, že jsme nekonečným výběrem otráveni.

🗣 Dnešní doba, ať už v datingu, tak ve všech dalších každodenních aspektech, definuje v podstatě neomezený počet možností, který nakonec skoro znemožňuje udělat správné rozhodnutí. Internet a sociální sítě obzvlášť nám každý den servírují tuny obsahu, ve kterém se dá těžko vyznat. Přirovnal bych to k obrovské cukrárně s výběrem milionu příchutí zmrzliny. My jsme jenom malé děti, které se v názvech, barevnosti a chuti všech zmrzlin jednoduše ztratí. Přijdeme s jasným cílem dát si lety ověřenou vanilku, kterou známe již od našich rodičů a prarodičů. Propadáme ale nekonečnému výběru, snažíme se ochutnat od každého kousek, abychom našli tu správnou příchuť a na vanilku zanevřeme. Ve finále tak jenom skončíme s bolavým břichem a z cukrárny odcházíme znechuceni, že už zmrzlinu v životě vidět nechceme.

So, what are we?

Všichni jsme „too cool to care“ a dost možná kvůli tomu o hodně přicházíme. Máme vysoká očekávání, ale nejsme ochotni pro to něco udělat. Možná proto jsou čím dál častější situationships, které nikam nevedou a vždy brzo skončí. 

🗣 Mě už tak se*e, jak strašně casual to vlastně všechno je. Dating culture je strašně chill a low stakes. Já chci cute dates a závazky, ne situationships!
🗣 Končíme, ale neřeknu ti proč, něco jsem se dozvěděla!

What happened to: zvu tě na kafe ?

Studie ukazují, že 57 procent příslušníků a příslušnic Gen Z má dating apps plné zuby. Což naprosto chápu po zkušenosti s Tinderem, kdy se akorát několik kluků samo pozvalo ke mně domů a divilo se, že to nevyšlo. Možná jsou tyhle appky ideální pro one night stands, ale pokud se chceš s někým seznámit, tak tě spíš začnou pěkně štvát.

🗣 Lidi by se měli vys*at na dating apps a místo toho jít ven. Sáhnout si na trávu a tak.

Dating in 2024 be like:

Co na otázku „Jaké je randění v roce 2024?“ odpověděla Gen Z?

🗣 Nikdy víc.
🗣 Holky ghostujou for no reason.
🗣 Randění je v dnešní době rozhodně těžší if you are dating to marry lol, ale pokud do toho jdeš jen s tím, že jdeš na random rande někoho potkat a uvidíš, jestli spolu vibujete, nebo ne, tak je to docela v pohodě. Jenom upřímně z toho se člověk docela rychle unaví.
🗣 Nedávno, když jsem kamarádkám vyprávěla jeden příběh s klukem, tak mě oslovila neznámá paní a řekla mi, že je jedno, jestli jim je 26 nebo 38, ti dementi nevědí, co chtějí, vždycky! - girlhood moment 😂

A jaký je tvůj názor na randění v roce 2024? Napiš do komentářů!🤝🏼