Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Istanbul podle Sugar Denny💜

Jela jsem do Istanbulu na doporučení Sugar Denny.
And it went like👇.

Na Denny mě navedla moje bestie, když jsme se na její videa dívaly po party s kocovinou – tak začala moje addiction. Přeci jen je to fellow Gemini♊︎!


Jak jistě skalní fanoušci vědí, Denny navštívila právě turecký Istanbul a pečlivě svůj trip dokumentovala. Sice se sem tam ukázal nějaký hater, který jí vyčetl přílišné nakupování a málo památek, ale Denny je prostě material girl se vším všudy a mě naopak nízké ceny a příslib shopping spree navnadily.Mezi mé go-to spoty podle Denny patřil třeba Starbucks, Prada store, obchoďák s Cartier restaurací, co není restaurace, nebo nová mešita na asijské straně Istanbulu.

A jak to šlo?


Začnu kulturně. Mešita Çamlica byla skvělým tipem. Rozlehlý areál, mramor a neskutečná atmosféra. Naštěstí jsem z videa věděla, že je třeba mít při návštěvě mešity na hlavě šátek, takže nás nečekaly žádné nepříjemnosti s vypůjčováním a já si mohla užívat svůj cool hijabi look.


Bonus: Kočky v mešitě! 🐈‍⬛🐈🕌

Nákupy

Sugar Denny wears Prada, takže já bych měla taky. Pro svůj první designer purchase jsem se vydala do obchoďáku Istinye, který je rovněž zmíněn v Istanbul guidu od Denny. Byl to rozhodně největší nákupák, který jsem kdy navštívila. Naštěstí ten den pršelo, takže jsem neměla žádné výčitky a strávila jsem tam několik příjemných hodin.


Vrcholem byla návštěva Prada store, kam jsem se nejdřív bála vkročit, ale nakonec byla celá experience velmi příjemná. I když jsem si původně po vzoru Denny chtěla koupit Prada čelenku, skončila jsem nakonec u brýlí a kabelky. Radost z nákupu mi zkazili jen neschopní celníci, kteří mi kvůli chybějícímu razítku ve formuláři nevrátili daň. FML.Starbies

Ano, je to smutné, ale když jsem slyšela, že v tureckém Starbucksu stojí drinčík kolem 50 korun, přešla mě chuť zkoušet jakékoli autentické turecké kávové chutě a byla jsem nastoupená ve frontě amerického řetězce v průměru třikrát denně. Nechyběl ani legendární citronový loaf cake.The Balm

Denny ve svém Istanbul haulu zmiňuje nízké ceny některých značek kosmetiky, proto jsem návštěvu drogérky nemohla vynechat. The Balm produkty, které Denny pochvaluje, mě sice moc nezaujaly, ale rozhodla jsem se od značky vyzkoušet alespoň řasenku.

Exposing myself: Chtěla jsem vypadat cute jako Denny, takže moje morning getting ready routine vypadala nějak takhle👇


Fun fact: Chtěla jsem si z výletu dovézt legendární Dior Lip Oil, ale bohužel jsem ho nikde nenalezla – od duty free obchodů na letišti až po Sephoru. Tak příště, ale je funny, jaký efekt mají TikTok beauty trendy.

Zvířátka

Sugar Denny neopomněla zmínit mnoho opuštěných zvířecích kamarádů v istanbulských ulicích. Nebylo těžké je najít a já si užila extra serotonin z drbání kočiček za ušima.Bohužel je mi mentálně tak 80 let, takže exciting věcem, jako je drunk nakupování nebo africký bar, jsem se vyhnula a byla jsem radši na pokoji v pelíšku s krabičkou tureckýho medu. Jediné, co jsem zkusila, bylo kouření v taxíku – 10/10.

A jak bych hodnotila Sugar Denny jako tour guide? Nejlíp, jak to jde! Tipy byly skvělé a Istanbul fakt stál za to. Doufám, že se v budoucnu můžeme těšit třeba na Sugar Travels a zajedeme si do Istanbulu nebo kamkoli jinam společně, miluju!