Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

I-pop: Plánuje indický pop po K-popu a J-popu dobýt hudební svět?

Už jsi slyšel*a o indickém popu? Pokud ne, tak možná brzy uslyšíš. Nová kapela W.i.S.H. si totiž dala za cíl dobýt se svou hudbou svět.

S nárůstem popularity K-popu a po něm i J-popu a C-popu (korejského, japonského a čínského popu) to vypadá, že by se novou hudební velmocí mohla stát Indie a nejblíže tomu je indická skupina W.i.S.H., jejíž zkratka stojí pro „world inka stage hai“, což v překladu z urdštiny znamená „svět je jejich stage“. A to ti prozrazuje o záměrech skupiny i I-popu vše.

Indický hudební trh je zaměřený spíše na ženské sólo zpěvačky a W.i.S.H. jsou po 20 letech první mainstreamově populární girl band v Indii, což je staví do unikátní pozice. Skupinu tvoří čtyři mladé zpěvačky - Ri, Zo, Sim a Suchi.

Zo v rozhovoru pro BBC Asia řekla, že W.i.S.H., patřící pod globální brand Sony Music, chtějí změnit postavení girl bands v Indii a šířit pozitivní messages sesterství a female empowerement. Jejich první hit Lazeez má dle Zo „oslavovat moderní ženu a dodávat jí sebelásku.“

„Jsme připraveny cestovat po světě a zpívat naše písničky všude,“ řekla dále v rozhovoru Zo. Členky se také veřejně hlasí k inspiraci kapelami jako jsou Little Mix nebo Spice Girls a do budoucna by rády nahrály track s K-pop bandem BTS.

W.i.S.H. však není jediným indickým interpretem, kterému se dostává světová pozornost. V poslední době jsi mohl*a slyšet třeba o Diljitu Dosanjhovi, který vystoupoval na Coachelle a má za sebou collabs s Edem Sheeranem a Siou.

Zdroje: BBC

Pozvi mě na šnyt 🍺

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.