Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Percy White, hvězda seriálu Wednesday, je obviněn ze sexuálního násilí

Záři reflektorů si užil jen pár měsíců. Netrvalo dlouho a už jsou tady obvinění ze sexuálního obtěžování a znásilnění. Co se mělo odehrát a jaké jsou důkazy?

Hvězda Netflixu Percy Hynes White, který je známý především díky roli v seriálové senzaci Wednesday, si zrušil komentáře na Instagramu a zablokoval účet na Twitteru v době, kdy se na platformě objevila řada žen s obviněními ze sexuálního napadení.

Ty tvrdí, že jednadvacetiletého Whitea znaly v době jeho studií na střední škole v Torontu, a dále uvádí, že k incidentům, které popisují, došlo, když mu bylo mezi 17 a 20 lety.

Tato obvinění poprvé zveřejnila uživatelka Twitteru @milkievich, která ve vláknu tvrdí, že skupina Whiteových přátel pořádala večírky, na které „výslovně zvali ženy, o nichž si mysleli, že jsou sexy, aby je mohli opít a dostatečně zfetovat a mít s nimi sex“.

@milkievich popsala, že ji White na jednom z večírků sexuálně napadl, když byla příliš opilá. Tvrdila také, že proti němu byla vznesena obvinění ze znásilnění, ale neuvedla konkrétnější podrobnosti o tom, kdo tato obvinění vznesl. Dále uvedla, že White vyvíjel nátlak a napadl několik jejích kamarádek“, také sdílel akty na internetu proti vůli dívek a nadával ženám.

Celý thread najdeš tady:

Postupně se začaly přidávat další mladé dívky s různými screenshoty zpráv s ním nebo s příběhy, které se měly v Torontu odehrát.

Jedna z nich také tvrdila, že jedna z dívek, o nichž mluvila, se pokusila incident o znásilnění nahlásit na policii, ale její výpověď nebyla přijata.

Nechal mě znásilnit ve svém sklepě, a když mi kvůli tomu volal, měl největší starost o policii, ne o to, jestli jsem v pořádku. Pak dál nechával násilníka bydlet u své matky.
uživatelka Twitteru

Brzy nato si herec Percy zrušil účet na Twitteru a zablokoval komentáře na Instagramu.

Od té doby se rozšířil hashtag #cancelpercy a na Twitteru se začal objevovat trend „Percy“.