Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Hráči a hráčky označují nového King Konga za scam a špatný vtip

Hra Skull Island: Rise of Kong se poměrně nečekaně stala největším herním propadákem roku 2023, ačkoliv mnozí hráči a hráčky měli vysoká očekávání. S grafikou připomínající éru konzole PlayStation 2 a odfláknutými herními mechanikami zklamala mnoho fanoušků a fanynek. Díky svému komickému selhání se stala virálním hitem. Memeři na nic nečekali a v den vydání začali hru bombardovat.

King Kong se v nové videohře za v přepočtu asi tisíc korun vydává dobýt džungli s cílem stát se králem Ostrova Lebek. Místo toho však usedl na pomyslný trůn nejhorší hry roku 2023 a herní komunita po celém světe mu to dává nemilosrdně najevo. Hru označuje za předražený scam a špatný vtip s grafikou z éry Playstation 2.

Skull Island: Rise of Kong | Ⓒ GameMill Entertainment

Vydavatel GameMill Entertainment při oznámení data vydání hry popsal Skull Island: Rise of Kong jako „vzrušující akční adventuru z pohledu třetí osoby, která vám umožní stát se Kongem na cestě za pomstou a bojovat o své právoplatné místo krále Ostrova Lebek“.

Zmíněný popis dobrodružství je však daleko od pravdy a „epický“ Ostrov Lebek namísto boje o trůn krále džungle nabízí jen směšně vypadajícího King Konga a odfláknuté cutscény, na které se v roce 2023 nedá ani dívat.

Hra s přerostlou opicí v čele, která viděla King Konga maximálně tak z vlaku, se stala virálním hitem. Bohužel ale z těch špatných důvodů. Složité situaci nepomáhá ani skutečnost, že Skull Island: Rise of Kong je po dlouhých 18 letech první novou hrou o King Kongovi. Předchozí King Kong: The Official Game of the Movie vydaný společností Ubisoft v roce 2005 byl velmi oblíbený titul, a proto mělo tisíce hráčů a háček od jeho nástupce vysoká očekávání. Zmíněný King Kong z roku 2005 však vypadá v určitých oblastech lépe, než ten nový.

Neověřené zdroje uvádějí, že developeři měli na vývoj hry pouhý jeden rok a k tomu nedostatek financí, jelikož značná část rozpočtu byla utracena za licenci King Konga.

Vývoj této hry byl zahájen v červnu loňského roku a měl skončit 2. června letošního roku. Proces vývoje tedy trval jeden rok.
Vývojář ze společnosti IguanaBee, který si přál zůstat v anonymitě.
Skull Island: Rise of Kong | Ⓒ GameMill Entertainment

Finální výsledek odpovídá popisu a na Steamu si titul vysloužil Záporné hodnocení od 60 % uživatelů. Hra by na tom byla pravděpodobně i hůř, některé recenze na internetu jsou však plné sarkastických poznámek a „pozitivního“ hodnocení, kde hráči záměrně uvádějí, že je hra bezkonkurenční zábavou, což je evidentně ironický způsob vyjádření jejich nespokojenosti s kvalitou hry, za kterou zaplatili.

Doposud byl za nejhorší hru letošního roku považován květnový The Lord of the Rings: Gollum. Jak však vývojáři slibovali, Kong si vydobyl titul právoplatného krále, ovšem ne Ostrova Lebek, ale v soutěži o nejhorší herní počin 2023. Pokud máš zájem hru na vlastní nebezpečí vyzkoušet, na českém PS Store už mají předplatitelé PS Plus slevu 25 %.

Kup mi battlepass!

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.