Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Hráči a hráčky Mortal Kombat 1 cestují v čase, aby se vyhnuli placenému obsahu

Dvanáctý díl slavné herní série Mortal Kombat má problémy. I přes pozitivní ohlasy se objevují stížnosti na agresivní monetizaci a mikrotransakce a nespokojenost hráčů a hráček dosáhla bodu, kdy někteří z nich využívají chyby ve hře k získání placeného obsahu. Situace vyvolává spekulace o možných trestech od samotných vývojářů.

Mortal Kombat 1 je již dvanáctým dílem ze světoznámé videoherní bojovky Mortal Kombat. Jedná se o restart celé série a jejího příběhu na nové časové ose, přičemž navazuje na události z předchozího Mortal Kombat 11. Hra byla uvedena na trh v září pro Nintendo Switch, PlayStation 5, Windows a Xbox Series X/S.

Ačkoliv byl Mortal Kombat 1 přijat kritiky a kritičkami i hráči a hráčkami pozitivně, objevuje se čím dál více stížností na agresivní monetizaci a mikrotransakce. Situace dospěla do bodu, kdy někteří hráči a hráčky vyjadřují svou nespokojenost razantním způsobem a pomocí chyby ve hře se snaží získat obsah, za který by jinak museli zaplatit.

Mortal Kombat 1 Ⓒ NetherRealm Studios

Využívají přitom trik starý jako videohry samotné. Hráči a hráčky již od počátku věků přenastavují čas a datum na svých počítačích a konzolích, aby se „vrátili v čase“, nebo se naopak „posunuli do budoucnosti“, a tím získali přístup k obsahu, který byl již odstraněn, nebo ještě není oficiálně dostupný. Je až překvapivé, že zrovna Mortal Kombat 1 lze tak snadno obelstít touto známou fintou.

Mortal Kombat 1 Ⓒ NetherRealm Studios

V rámci první sezóny herního režimu Invasions bylo možné, si zdarma pořídit časově omezené skiny. Studio NetherRealm původně hráčům a hráčkám sdělilo, že budou muset čekat na návrat této sezóny, pokud některý ze skinů nestihnou získat. Po konci sezóny však přišel nečekaný zvrat a zmíněné skiny se najednou objevily v nabídce herního obchodu za reálnou měnu, což doslova rozzuřilo velkou část hráčů a hráček.

První půlka se zlobí, že „časově omezená“ možnost u nich vyvolala FOMO a nutkání ve hře strávit spoustu času, aby získali všechny skiny. Druhá část se naopak zlobí, že obsah, který byl dříve zdarma, je nyní dostupný za reálné peníze.

Mortal Kombat 1 Ⓒ NetherRealm Studios

Na tento problém se rozhodl zareagovat uživatel @iScreamFGC na platformě X, aby hráčům ukázal, jak změnit datum na svém Playstaion 5, získat „časově omezené“ skiny a následně jednoduše upravit datum zpět, čímž si je přenesete do přítomnosti bez nutnosti za ně platit.

Na diskuzních fórech se šíří spekulace, že vývojářské studio pravděpodobně potrestá všechny hráče a hráčky, kteří skiny získali tímto způsobem. Z tohoto důvodu nikomu nedoporučujeme tuto metodu zkoušet!

Kup mi battlepass!

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.