Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Hráči a hráčky Mincesraftu slaví! Po více než 10 letech je čeká update, po kterém volali

Rozšíření vlčí smečky je konečně tady. Nejnovější aktualizace Minecraftu přinese 8 zbrusu nových druhů vlků, kteří budou obývat různé biomy herního světa. Velkou novinkou je také vlčí brnění z pásovce, které bude chránit tvé chlupaté parťáky před nepřáteli. Co vše update přinese?

Vlci se konečně dočkají rozmanitosti

Věrní společníci a ochránci v Minecraftu, se od svého debutu v roce 2011 dočkali jen malých změn. Zatímco kočky se pyšní 11 variantami, vlci zůstali pouze s jediným bílým designem. Mnoho fanoušků vývojáře studia Mojang prosilo o rozšíření vlčí smečky a po více než 10 letech se přání hráčů konečně naplní!

Zdroj: minecraft.net

Aktualizace 1.20.50 přinese kromě spousty oprav také osm zbrusu nových druhů vlků. Každý z nich bude obývat specifický biom a vyznačovat se jedinečnou barevnou kombinací. Původní jediná variace vlka, kterého mohli hráči a hráčky nalézt v biomu tajgy, se dočká přejmenování na Bledého vlka. Minecrafťáci a minecrafťačky se můžou dále těšit na majestátní tundrové vlky, tajemné lesní vlky, sněhobílé arktické vlky, plavé pouštní vlky a další.

Smečka se rozrůstá

Nové varianty vlků nebudou jen estetickým zpestřením. Vývojáři slibují i rozšíření herních mechanik. Různé druhy vlků se budou hodit do odlišných oblastí a plnit specifické funkce. Vlci z tundry se stanou průvodci v chladných krajích, lesní vlci naopak vyniknou svou orientací v hustých pralesích a štěňata poslouží jako věrní domácí mazlíčci. Některé biomy umožní výskyt vlků vůbec poprvé, jako například lesnaté pustiny a řídké džungle, kde by hráči a hráčky své chlupaté parťáky do teď hledali marně.

Připravte se na lov!

Nové variace vlků však nejsou jedinou novinkou. Věrné společníky je třeba chránit, proto je nyní možné získat vlčí brnění, které tvého chlupatého parťáka brání před veškerými nepřátelskými útoky, dokud se nerozbije. Pokud k takové tragédii dojde, tak nemusíš panikařit. Plně odrostlí vlci mají nyní 40 srdcí (životů), což je dvojnásobek původní výdrže.

Poškozené brnění bude vykazovat praskliny, podle kterých hráči a hráčky poznají, že je potřebná oprava pomocí štítů z pásovce. Vlčí brnění je navíc obarvitelné, takže každý člen smečky může mít odlišnou barvu, což výrazně ulehčí rozpoznatelnost tvých chlupatých spojenců, zejména v napjatých situacích.

Zdroj: minecraft.net

Přesné datum vydání aktualizace s novými vlky zatím neznáme. V současné době však lze nejnovější update vyzkoušet instalací posledního snapshotu, který je už k dostání všem vlastníkům Minecraftu. První reakce hráčské základny a tvůrců obsahu jsou více než pozitivní.

Kup mi battlepass!

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.