Zdroj: nylon.com

House of Gucci: Premiéra, drama i outfity

Jeden z nejočekávanějších filmů podzimu - House of Gucci – brzy dorazí i do českých kin. Podívej se, kdo si ve filmu zahraje a kdy proběhne jeho premiéra.

Na co se těšit?

"Klan Gucci je inspirován šokujícím skutečným příběhem impéria italského módního domu. Tři desetiletí rodinné historie, v níž nechybí láska, zrada, dekadence, pomsta ani vražda, skládají dohromady mozaiku toho, co všechno s sebou nese slavná značka Gucci. "
oficiální text distributora, ČSFD

Půjde o životopisné kriminální drama, inspirované stejnojmennou knihou.

Příběh se odehrává v roce 1995. Maurizio Gucci (Adam Driver) a Patrizia Reggiani (Lady Gaga) se rozvedli po dvanácti letech manželství. Maurizio Patrizii opustil kvůli mladší ženě.

Potom přišel zvrat – deset let poté byl Maurizio zastřelen a Patrizii usvědčili z planování jeho vraždy. Během soudu, který přitahoval velkou pozornost médií, získala přezdívku “Vedova Nera” v překladu “černá vdova”. Patrizia strávila 18 let za mřížemi a byla prouštěna až v roce 2016!

Drama s Lady Gaga

Po uvedení filmu se objevilo drama. Skutečná Patrizia Reggiani byla údajně fanynkou Lady Gaga a její obsazení zpočátku uvítala.

Reggiani film ale posléze označila za nezdvořilý a nerespektující vůči její osobě. Toto “obvinění” vzali producenti "na sebe", prý si nepřáli, aby se Lady Gaga s Reggiani někdy vůbec setkaly. Lady Gaga přitom o ztvárňované ženě nakoukala a načetla nespočet materiálů. Rodina Gucci začala zvažovat právní kroky.

Kdo zazáří?

Film režíruje Ridley Scott a v hlavních rolích se představí Jared Leto, Lady Gaga, Salma Hayek, Al Pacino a mnoho dalších. Natáčení probíhalo od února na několika lokacích v Itálii, a to i během pandemie.

Oficiální premiéra proběhla v Londýně 10. listopadu 2021. U nás proběhne už tento týden ve čtvrtek 25. listopadu.

Outfits

Na premiéře oslnily outfity hlavních herců. Nejvíce určitě upoutala pozornost Lady Gaga ve fialových šatech s rozparkem. Jared Leto zvolil tyrkysový sametový oblek a mini psaníčko ve tvaru lidského srdce z dílny italského Maisonu. Adam Driver na premiéru dorazil v klasičtějším pánském obleku od Burberry.

Rozhodně bys na tenhe film měl/a zajít, ať už jsi fanda módy, nebo kriminálních příběhů. Ve filmu se můžeš tešit na příbeh plný zrady, vražd a lásky a rozhodě geniálních kostýmu, které se bezpochyby stanou po premiéře ikonickými!