Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Hot spots v Praze: Kam zajít, když už tě omrzel Kolektor a Mama coffee?

Hledáš místo, kde se můžeš v Praze na celý den zašít a dohánět školní nebo pracovní resty, ale Kolektor nebo Mama coffee arent cutting it anymore? V článku najdeš tipy na řadu jiných (a někdy i lepších) míst.

Hlína

Hlína je the GOAT. Chodím sem tak často, že už ze mě musí být sick, ale na práci nebo učení je to tam zkrátka nejlepší. Interiér je naprosto boží, kafe mají fajn, ceny taky a suprově se tu najíš (doporučuju palačinky nebo polívku, kterou mají každý den čerstvou). Jejich jediné mínus je, že nemají k dispozici moc zásuvek.

Hlínu najdeš zastrčenou v kampusu Hybernská, otevřeno mají od pondělí do pátku v časech 9:00–21:00 a v sobotu od 10:00 do 20:00. Neděle jsou closed.

Osada

Osada je holešovická klasika, kde najdeš jak studenty, tak byznys lidi. Ceny mají srovnatelné s Kolektorem, ale bývá tu o poznání méně lidí a celkově je to klidnější prostředí. Pokud sem půjdeš poprvé, nelekej se, že je v kavárně málo míst, sednout si totiž můžeš jít i dolů do jejich super sklepa.

Kavárna se nachází kousek od zastávky Dělnická nebo Ortenovo náměstí, v ulici Osadní. Otevřeno mají každý den, pondělí až pátek v časech 8:00–20:00 a o víkendu 9:00–16:00.

Cukrárna Apetit

Pokud budeš mít někdy dost klasických pražských kaváren a budeš chtít zažít trochu nostalgie, zajdi do cukrárny Apetit na Dlouhé třídě. Interiér je naprosto kouzelný a budeš se tu cítit, jako když jsi byl*a malý*á a chodil*a jsi s babičkou do cukrárny. Nabídku mají klasickou cukrárenskou, včetně dortů, ale co můžu doporučit, je jejich horká čokoláda, která je certified best hot chocky in the area.

Poboček mají víc, ale ta v ulici Revoluční je nejvíc kouzelná. Otevřeno mají celý týden, od pondělí do pátku v časech 7:00–19:00, v sobotu od 10:00 do 19:00 a v neděli zavírají v 18:00.

Acid

Acid sice není nejvhodnější na učení, protože úplný klid v něm není (they are blasting techno 24/7), ale mají nejlepší oat iced latte ever a na letní zevlování je to tam super. Obsluha je navíc skvělá a potkáš tady spoustu pejsků.

Kavárnu najdeš hned u Strossu a otevřeno mají od pondělí do pátku od 8:00 do 20:00, o víkendech otvírají v 10:00.

Kam nejčastěji chodíš ty?

Přispěj mi na cappuccino v předražených kavárnách🥲☕️

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.