Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

HOT EVENTS: Scarlxrd v Praze, film Prezidentka a debata O Evropě společně?

Každý týden ti přinášíme tipy na ty nejlepší eventy z oblasti kultury, které si rozhodně nemůžeš nechat ujít!

Díky, že můžem: O Evropě společně?

Blíží se předsednictví České republiky v Radě EU, a proto dnes od 17:00 do 18:00 v Kampusu Hybernská pořádá organizace Díky, že můžem debatu O Evropě společně?. Zabývat se bude evropskými tématy, která jsou pro mladou generaci zásadní.

Pokud tě zajímá, jakými nástroji může členský stát a jeho řadový občan ovlivnit evropské dění nebo jaká je česká vize Evropy, tak je tahle akce pro tebe jako dělaná! Navíc na ní potkáš spoustu zajímavých lidí. Co se týče hostů, můžeš se těšit třeba na Štěpána Černého (náměstka pro řízení Sekce pro evropské záležitosti), Janu Soukupovou (zakladatelku organizace Youth, Speak Up!) nebo Johanu Bázlerovou (zakladatelku účtu Jsem v obraze).

Koncert Scarlxrd

Do Prahy zavítá Marius Listhrop, který na hudební scéně začínal jako YouTuber a zpěvák v nu metalové kapele Myth City. Později se však vydal na sólovou dráhu rappera a začal si říkat Scarlxrd. Anglický umělec je fanouškem japonské mangy a kapel jako Linkin Park nebo třeba Slipknot. Své debutové album Dxxm vydal v roce 2018. Na jeho koncert můžeš zajít 26. června do Žlutých lázní. Lístky koupíš na Fource!

Film Prezidentka

Ve čtvrtek 23. června 2022 měla premiéru Prezidentka – film režiséra a scénáristy Rudolfa Havlíka, ve kterém si hlavní roli střihli herci Aňa Geislerová a Ondřej Vetchý. Aňa hraje ve filmu první prezidentku republiky, která se po nocích v paruce vytrácí z Hradu v naději na normální život a nalezení lásky.

Film je k vidění jak v multikinech po celé republice, tak třeba v pražském Světozoru.

Všechno nejlepší, Chiaro! ve Francouzském institutu

Patnáctiletá Chiara má mnoho přátel, dvě sestry a pozorné milující rodiče. Do jejího spokojeného života nezvratně zasáhne násilný incident a následné zmizení otce. Na povrch tak vyplavou skutečnosti, které otec před Chiarou tajil a před kterými zbytek rodiny zavíral oči.

Snímek režiséra Jonase Carpignana, který zazářil v sekci Directors’ Fortnight na festivalu v Cannes, empaticky vypráví příběh dívky, která byla okolnostmi nucena rychle dospět. To vše na pozadí fotogenické jihoitalské Kalábrie, ve které jsou zločin a násilí běžnou součástí života.

Snímek se bude promítat v pátek od 21 hodin, vstupné je 130 korun.

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.