Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

HOT EVENTS příštího týdne: Louskáček, Grinch a výstava NO FEAR

Každý týden ti přinášíme tipy na ty nejlepší eventy z oblasti kultury, které si rozhodně nemůžeš nechat ujít!

MOJE TĚLO JE MOJE

Venkovní výstavu MOJE TĚLO JE MOJE najdeš na Jungmannově náměstí v Praze už od 3. prosince. Na náměstí jsou k vidění portréty lidí, kteří na svůj fyzický vzhled obdrželi spoustu zraňujících poznámek a negativních komentářů. Pokud si chceš přečíst jejich příběh a dozvědět se něco o bodyshamingu, proti kterému platforma @mojetelojemoje silně bojuje, určitě se tam zastav. Výstava končí tuto neděli, tedy 12. prosince.

NO FEAR

Od čtvrtka 9. prosince do neděle 12. prosince bude na adrese Poděbradská 61 k vidění výstava studentů a absolventů Katedry volného umění z UMPRUMky. Pokud tě baví galerie a současní umělci, na akci nesmíš chybět! Výstava má název NO FEAR a svá díla na ní představí 39 talentovaných umělců.

Farmářské trhy v Praze

Víme, že je venku pořádná kosa, ale farmářské trhy jsou super v jakémkoliv počasí. Můžeš si tam nakoupit čerstvou zeleninu, ovoce a jiné potraviny od lokálních farmářů. Najdeš tam také stánky s výborným kafem, jídlem nebo pečivem a je to skvělé místo na setkání s kamarády. Společný brunch je vždycky dobrý nápad! Zajít můžete třeba na Kulaťák nebo na Náplavku.

Bruslení

Po vánočních trzích se letos neprojdeme, to ale neznamená, že nemůžeme nasát tu správnou atmosféru pravým zimním sportem! Tohle možná není oficiální event, ale rozhodně je to tip na to, jak strávit odpoledne s kamarády nebo rodinou. Popadni brusle a utíkej na led. Jedno pražské kluziště je v Kasárnách Karlín a další se nově nachází na Střeleckém ostrově. Kluziště jsou všude možně – to, které máš nejblíž, si snadno vygooglíš. A pokud brusle nemáš, nezoufej! Můžeš si je přece půjčit.

EAT IN Kino

Manifesto pravidelně pořádá už několik měsíců venkovní promítání největších filmových trháků. O tuhle zábavu naštěstí nepřijdeš ani v zimě – díky zastřešení, ohřívačům a dekám ti nebude zima a budeš si film moct užít v teple. Pak už ti stačí jen svařák s dobrým jídlem a hezký večer je na světě! Program Manifesta Anděl najdeš tady, ale už teď se můžeš těšit na sobotního Grinche nebo na Lásku nebeskou, kterou budou promítat ve středu 15. prosince.

Zdroj: IG @manifesto.market

The Prague Burlesque Show

Dekadence, erotika a exotika. To a mnohem víc je tahle – v Česku jedinečná – show, kterou musíš zažít, abys pochopil/a. Koná se už v pátek 10. prosince v Royal Theatre na Vinohradské a za vstup dáš od 490 do 9990 Kč. Neváhej a lístky kupuj tady.

Louskáček

Nejkrásnější vánoční pohádkový příběh, moje must have každých Vánoc. Příběh o lásce, kouzlu Vánoc a dětském světě plném fantazie. Vezmi mamku, kamarádky, kohokoliv a vyražte do divadla! Louskáčka uvádí spousta divadel. V Národním divadle v Praze najdeš verzi, která se odehrává v Londýně, v olomouckém divadle zase uvádí adaptaci americkou, s krásnými kostými a scénografií, v Brně můžeš zhlédnout provedení kanadského choreografa. Nahoď fancy outfit a jdi nasát vánoční atmosféru!