Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

HOT EVENTS: Michael Rittstein a Alena Foustková na Kampě a Christopher Nolan v Kasárnách a Aeru

Každý týden ti přinášíme tipy na ty nejlepší eventy z oblasti kultury, které si rozhodně nemůžeš nechat ujít!

Výstava Michaela Rittsteina

Museum Kampa zve na výstavu s názvem Nohy na stole, která ukáže autorova stěžejní díla spolu s tvorbou posledních tří let. Expresivní figurativní malbu nabízí tuzemský malíř Michael Rittstein, jehož obrazy mají v muzeích po celém světě. Hutné velkoformátové a pestrobarevné obrazy zaujmou i ty náročnější. Studentské vstupné vychází na 130 Kč, do celého musea na další výstavy pak na 190 Kč.

Zdroj: Museum Kampa

Alena Foustková v Museu Kampa

Na Kampě tě čeká ještě jedna výstava. Muzeum pravidelně představuje díla umělkyň a umělců, kteří značnou část života prožili v emigraci. Mezi ty se řadí i Alena Foustkouvá, dlouholetá emigrantka a pedagožka na Anglo-americké vysoké škole. Ve výstavě nazvané Ženy si musí zakrýt hlavu, protože nejsou obrazem božím se zabývá ženským traumatem hned v několika rovinách. Její práce sahá až ke vztahu římskokatolické církve a ženy – zatímco muži byly připisovány kvality duchovní, žena byla primárně vnímána právě přes její tělesnost.

Výstava je k vidění až do 28. ledna, více informací o ní najdeš tady.

Zdroj: Museum Kampa

Nolanův Batman v Kasárnách

Kasárna Karlín si na sobotu 6. ledna připravila více než sedm hodin strhující podívané – promítat totiž budou trilogii Batmana od legendárního režiséra Christophera Nolana. Batman začíná, Temný rytíř i Temný rytíř povstal můžeš zhlédnout od 15:00, lístky koupíš tady.

Zdroj: FB události

Interstellar v Aeru: 10 let od premiéry

A u Christophera Nolana ještě zůstaneme. Kino Aero totiž v pondělí 15. ledna a v sobotu 20. ledna promítne na velkém plátně masterpiece Interstellar, od jehož premiéry letos uteče přesně 10 let. Lístky na film koupíš tady.

Zdroj: FB události

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.