Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

HOT EVENTS: Hranice lásky v kinech, Dyzajn market Podzim a DOX

Každý týden ti přinášíme tipy na ty nejlepší eventy z oblasti kultury, které si rozhodně nemůžeš nechat ujít!

Hranice lásky

Film Hranice lásky získal po světové premiéře na festivalu v Karlových Varech cenu FIPRESCI a do českých kin vstoupí už 3. listopadu. Jde o velmi probíraný snímek, který je poměrně odvážný i svými explicitními scénami. Hlavní postavou je žena Hana, jež se rozhodne vztah se svým partnerem otevřít experimentům v sexuální oblasti.

 „Nešlo nám ale o žádnou vulgaritu, senzaci, chtěli jsme jen zaznamenat naprostou intimitu, která diváky vtáhne natolik, že budou mít pocit, jako by vztah té dvojice žili s nimi,“ vysvětlila Hana Vagnerová, jejíhož partnera ztvárnil třicetiletý Matyáš Řezníček.

„Byli bychom rádi, kdyby vyprovokoval debatu, vyvolal emoce, zasáhl diváky a nenechal je lhostejnými. První reakce diváků v Karlových Varech byly přesně takové a my doufáme, že to bude podobné i u ostatních,“ řekl spoluautor scénáře a režisér snímku Tomasz Wiński.

Dyzajn market Podzim

Už tento víkend, v sobotu 29. 10. a v neděli 30. 10., se na pražském Výstavišti v Holešovicích uskuteční další Dyzajn market! Účastnit se ho budou tvůrci z Česka, Slovenska, Maďarska, Rakouska, Německa a Ukrajiny a mezi výrobky najdeš oblečení, doplňky, dekorace i třeba porcelán od více než 200 lokálních designérů. Událost se koná oba dny od 10:00 do 18:00 hodin a vstup je na ni zdarma! Více informací najdeš tady.

Zdroj: FB události

Grzegorzki Shows Opening & Concert: Katharina Koppenwallner & Walking Down Brenton Road

O aktuální výstavě Gregora Hildebrandta jsme už psali dříve. V rámci této výstavy připravilo Kunsthalle s berlínským umělcem sérii koncertů, na kterých se prezentují mladí němečtí umělci.

V replice umělcova berlínského showroomu, tzv. Grzegorzki Shows, Kunsthalle uvede menší sólovou výstavu německé umělkyně Kathariny Koppenwallner: I offer this horse to you. Akce se koná 1. listopadu od 19:00 hodin, vstupenky seženeš tady.

Aktuální výstavy v DOXu

Chceš si za pár korun projít několik výstav najednou, podívat se do vzducholodě, dát si kafíčko a ještě pořídit designový dárek?

Vydej se mezi časy 12:00–18:00, středa až neděle do Centra současného umění DOXna Praze 7. Studentský lístek tě vyjde na 130 Kč a můžeš si ho koupit i online.

Právě teď probíhají 4 výstavy, přičemž mě nejvíc překvapili asi Stavitelé chrámů. Celý aktuální program najdeš zde.