Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

HOT EVENTS: Nová pražská galerie, OKTAGON 31 a podpora Ukrajiny

Každý týden ti přinášíme tipy na ty nejlepší eventy z oblasti kultury, které si rozhodně nemůžeš nechat ujít!

Víme, že je toho na tebe teď moc. Zprávy o aktuální situaci na Ukrajině se šíří rychlostí blesku a v redakci se tématu plně věnujeme. I přesto ale chceme být platformou, díky které se budeš cítit dobře. Proto bychom ti rádi poskytli alespoň malou útěchu v podobě HOT EVENTS, jež pravidelně vydáváme každý pátek.

Pokud chceš přijít na jiné myšlenky, vyraz ven. A jestli nevíš kam, tady máš odpověď.👇🏼

KINO: Monobloc

Bílou plastovou židli, také známou pod označením Monoblok, zná snad úplně každý. Seděli jsme na ní při grilovačkách u kamarádů, na chalupě u babi a dědy nebo prostě jen na zahrádce hospody, konzumujíce smažák s hranolkama a tatarkou a popíjejíce kofolu. Už v pátek 25. února se bude od 19:00 konat v CAMPu promítání celovečerního dokumentu Monobloc, který pojednává především o využití této bílé židle – od brazilských slumů až po indická megaměsta. Více info najdeš tady, lístky pak koupíš zde.

Kunsthalle Praha

V úterý 22. února 2022 otevřela v Praze své prostory nová galerie Kunsthalle Praha, která má být novým místem pro umění. Založila ji nadace The Pudil Family Foundation a už teď si získala plno příznivců. Dočkáš se nejen krátkodobých výstav současného světového umění, ale také vzdělávacích aktivit. V Kunsthalle Praha najdeš galerii, design shop i bistro s kavárnou. Zcheckni jejich web a vyraz za uměním!

SEKÁČOVÝ VÝPRODEJ NA DVOREČKU

Další second hand bazárek je tady! Tentokrát na pražském dvorečku na Minské 5. Pokud tam zavítáš ještě dnes, seženeš kousky od 50 do 500 korun. Nic ideálnějšího na doplnění jarního šatníku nenajdeš!

Architektura 58–89

Audiovizuální výstava, kde se dozvíš, jak vypadala architektura v předrevolučním období. Výstava trvá od 1. do 31. března v CAMPu a vznikla k příležitosti vydání zatím nejobsáhlejší publikace o architektuře u nás v tomto období. Výstava tvořena dobovými fotografiemi, 3D modely nebo dokumentárními záběry bude také obohacená o doprovodný program.

OKTAGON 31

Tuzemská organizace smíšených bojových umění – OKTAGON – je zpátky a po dvou letech se vrací do O2 areny! Fanoušci se dočkají boje mezi Samuelem Pirátem Krištofičem a Patrikem Kinclem. Těšit se však můžeš i na fight Ronalda Paradeisera s Losenem Keitou.

První zápasy této sezóny začnou už v sobotu 26. února, a pokud tě zajímají všechna jména i podrobnosti, více info a vstupenky najdeš tady. Vše však můžeš sledovat i on-line na OKTAGON.TV.

Chceš podpořit Ukrajinu? Můžeš tady👇🏼

Artists for Ukraine

V sobotu 26. února se od 16:00-22:00 koná benefiční akce pro humanitární pomoc Ukrajině. Umělecká díla od studentů z různých uměleckých vysokých škol zakoupíš v galerii INI. Přispět však můžeš i libovolnou částkou. Vybrané peníze budou zaslány na účet organizace Člověk v tísni.

BUY & SUPPORT!

V podobném duchu se nese i dobročinný bazar s módou, doplňky a uměním, na kterém pracuje @lulavintageprague a spoustu dalších. Veškerý výtěžek dostane opět organizace Člověk v tísni.