Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

HOT EVENTS: Tarantino v Aeru, debata s Deníkem N a narozeniny NGP

Každý týden ti přinášíme tipy na ty nejlepší eventy z oblasti kultury, které si rozhodně nemůžeš nechat ujít!

Rozdělená společnost v Rock Café

Covid, očkování, volby. Jen pár z desítek hesel, která v poslední době silně rezonují českou společností. Rozdělenou společností. Jak se do takové situace Česko dostalo? Co lidi motivuje uchylovat se v diskuzích k agresivitě? A jakou roli hrají v celé záležitosti dezinformace? Debata, kterou bude moderovat novinář Tomáš Etzler, se uskuteční ve středu 9. 2. v pražském Rock Café a mezi hosty bude třeba novinářka Zuzana Tvarůžková nebo politolog Miloš Gregor.

Zdroj: FB událost

KINO: Gauneři Quentina Tarantina v Aeru

Quentin Tarantino: Pulp Fiction, Hanebný Pancharti, Tenkrát v Hollywoodu nebo třeba Gauneři. Tarantinovky patří mezi nejoblíbenější filmy vůbec a ty můžeš právě na Gaunery zajít v pátek 4. 2. od 19:30 do Aera. Páteční večer s popcornem, jak se sluší a patří!

Zdroj: FB událost

Hana

Pokud jsi stále neviděl/a divadelní hru Hana, která je zdramatizovaným bestsellerem stejnojmenné knihy Aleny Mornštajnové, nejbližší příležitost máš 6. února v brněnském Mahenově divadle. S jistotou ti můžeme říct, že jde o silné představení, které si nemůžeš nechat ujít. Více informací o inscenaci najdeš tady.

Debata N: Proč jsme v Evropské unii

Jaká je po skoro dvaceti letech členství česká pozice v Evropské unii? Jaký pro nás má význam V4? Co nám může přinést předsednictví a jaké by měly být budoucí české priority v Evropě? O těchto otázkách bude diskutovat redaktorka Deníku N Markéta Boubínová se šéfredaktorkou serveru Euractiv.cz Anetou Zachovou, s ministrem pro evropské záležitosti Mikulášem Bekem a europoslancem a místopředsedou ODS Alexandrem Vondrou. Pokud tě téma EU zajímá, tahle debata je přímo pro tebe! Koná se v úterý 8. února v 19:00 v Knihovně Václava Havla. Streamovat se však bude i on-line.

Zdroj: Facebook Deníku N

NGP: Oslavy 226. výročí vzniku

Národní galerie v Praze slaví a přichystala si bohatý program! 5. a 6. února máš vstup do všech sbírkových expozic zdarma, stejně tak za komentované prohlídky nebo workshopy nemusíš v těchto dnech platit, stačí si jen vybrat. Harmonogram najdeš na FB události zde.

Jiří Havelka double feature

Jiří Havelka natočil novou situační komedii Mimořádná událost. Příběh se tentokrát odehrává ve vlaku, který se samovolně rozjede. Vykreslení typických českých charakterů included. Promítat se však nebude pouze tahle novinka, ale i film Vlastníci, kde herci jako Tereza Ramba, Vojta Kotek, Dagmar Havlová a další mistrně ztvárnili sousedy žijící v činžovním domě, kteří se dostavili na domovní schůzi. Můžeš pak porovnat, který z filmů ti sedl víc. Oba se budou promítat v Kině Aero v sobotu 5. 2. – Vlastníci od 17:30, Mimořádná událost od 19:45. Lístky můžeš sehnat tady.