Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

HOT EVENTS:
Díra ve stázi a film C'mon C'mon

Každý týden ti přinášíme tipy na ty nejlepší eventy z oblasti kultury, které si rozhodně nemůžeš nechat ujít!

KINO: C'mon C'mon

Tenhle černobílý snímek vypráví příběh novináře, jeho synovce a jedné nečekané cesty napříč Spojenými státy. Film v hlavní roli s Joaquinem Phoenixem měl premiéru 20. ledna a je jedním z adeptů na Oscara. Do kina na něj můžeš i ty, lístky a program najdeš tady.

Díra ve stázi

Nová výstava Díra ve stázi je v Pragovce k vidění od 20. ledna do 19. dubna. Současní umělci se v ní snažili zreflektovat své bytí v postpandemické době několika způsoby – místně, zvukově, historicky a prostřednictvím osobních vztahů.

Pokud tě baví chodit po galeriích a objevovat nové věci, rozhodně si výstavu nemůžeš nechat ujít! Skočit můžeš taky na vernisáž, a to buď dnes, nebo v sobotu v 18:00. Lístky koupíš klasicky na GoOut!

Zdroj: Pragovka Gallery

ON-LINE: Napětí na ukrajinsko-ruských hranicích

Proč se na hranici těchto dvou zemí hromadí v posledních týdnech ruské vojenské jednotky? Jak pravděpodobný je ruský útok? A je Ukrajina na případnou invazi dostatečně připravená? To a spousta dalšího bude tématem přednášky Pavla Havlíčka, analytika Výzkumného centra AMO, který se zaměřuje především na Ukrajinu a Rusko. Koná se ve středu 26. ledna on-line, více info najdeš tady.

Zdroj: FB události

Noc myšlenek: Ochrana svobody tisku v Evropě

Francouzský institut v Praze se spojil s DOXem a 27. ledna od 18:30 pořádá debatu na téma svobody tisku v Evropě. Těšit se můžeš na intelektuály z oblasti umění, literatury, vědy, žurnalistiky a z řad občanské společnosti. Podrobnější info k akci najdeš tady.