HOT EVENTS: Malostranská vycházka, SWAP ve Vzletu nebo Galerie Rudolfinum

Každý týden ti přinášíme tipy na ty nejlepší eventy z oblasti kultury, které si rozhodně nemůžeš nechat ujít!

Lednový SWAP ve Vzletu

Máš doma po Vánocích věci, které nepoužiješ? Praská ti skříň ve švech a ty nevíš, kam všechno oblečení dát?🧐 Pak je tahle fashion očista přímo pro tebe! Akce se koná o víkendu 15. a 16. ledna a přinést můžeš v podstatě cokoliv – nevhodné vánoční dárky, zbytečnosti, co nepoužíváš, nebo oblečení, které se chystáš vyřadit. Součástí akce je i doprovodný program. Těšit se můžeš na film, workshop nebo přednášku.

Zdroj: FB událost Fashion swapu

Malostranská vycházka

Pokud jsi z Prahy nebo v Praze studuješ, možná se ti bude líbit Malostranská vycházka. Malá Strana byla v minulosti tradičním místem pro nedělní výletění obyvatel Starého Města. Pobyt na čerstvém vzduchu ti udělá dobře, na chvilku zapomeneš na stresové období jménem zkouškový, a ještě se dozvíš něco nového. To zní jako ideální deal, ne? Lístky koupíš klasicky na GoOut🤑 a se studentskou slevou tě vyjdou jen na 150 Kč.

Malá Strana, Zdroj: GoOut

Moudrost traumatu v Bio Oko

Trauma je tichým společníkem nás všech. V pozadí našich životů ovlivňuje to, jak vnímáme svět a jaký smysl dáváme vlastní existenci. Promítání filmu Moudrost traumatu, jehož hlavním protagonistou je lékař Gabor Maté, se koná už v úterý 18. ledna a po jeho konci bude následovat i debata, které se zúčastní třeba psychoterapeuti Jan Burian nebo Jakub Kabíček.

Zdroj: FB událost

Když už jsme u toho kina a konkrétně Bio Oka, chceme ti představit Oko naslepo – akci, při které do poslední chvíle nebudeš vědět, jaký film se bude promítat. Pokud máš v oblibě překvapení, skoč tam ve středu 19. ledna v 18:00.📽

Not Without Joy

Tak zní název výstavy, která je k vidění v Galerii Rudolfinum až do 20. února. Uvidíš několik umělců, kteří skrze své umění prezentují současné problémy, které se jich přímo dotýkají. Zároveň však tvrdí, že díky globalizaci jsou tyto problémy společným jmenovatelem celé společnosti. Zpracování témat jako rasismus, migrace a následná adaptace, ale taky třeba akulturace je provedeno především formou videí, krátkých filmů či pohyblivého obrazu. Součástí jedné z instalací je Kanye West – s jakým konkrétním tématem už nebudu spoilovat.

Vstup je volný a otevřeno je každý den kromě pondělí!