Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Horory, které bys měl/a vidět!

Říjen je zase tady a ty nevíš, na co se o Halloweenu podívat? Zkus nějaký horor, tady máš hned několik tipů!

Halloween

Pokud ti něco říká jméno Michael Myers, tak teď zjistíš, odkud pochází. Halloween je americký horor, který napsal a režíroval Rob Zombie jako remake stejnojmenného filmu z roku 1978. Příběh vypráví o klukovi jménem Michael Myers, který v sobě drží zlo, které se ale dostane napovrch.

Díky úspěchu, se kterým se film setkal, bylo natočeno i pár navazujících dílů, které sledují Michaela, jak stárne.

The Shining

Jedná se o psychologický horor, který je založen na stejnojmenném románu od Stephena Kinga. Zazářil v něm zejména Jack Nicholson v hlavní roli, když ztvárnil postavu Jacka Torrance – spisovatele a léčícího se alkoholika. Ten se stane správcem historického hotelu a se svojí ženou je v něm nucen zůstat přes zimu, kdy se jeho rozum vlivem nadpřirozena vymkne kontrole.

It 

It je americký horor, který režíroval Andy Muschietti. Jde o dvoudílnou filmovou adaptaci stejnojmenné knihy od Stephena Kinga.

Film vypráví příběh party sedmi dětí, které terorizuje bytost, jež se vynořuje z kanalizace a vypadá jako klaun.

Film se setkal s celosvětovým obrovským úspěchem, a to jak mezi kritiky, tak mezi publikem. Vydělal více než 700 milionů dolarů, a stal se dokonce pátým nejvýdělečnějším filmem vůbec!

Get Out

Get Out je americký psychologický horor vyprávějící příběh mladého muže, který při setkání s rodinou své přítelkyně přijde na velmi znepokojivé tajemství.

Snímek se setkal s uznáním ze strany kritiků, a to nejen za scénář a režii, ale také za herecké výkony. Dokonce byl vybrán americkým filmovým institutem jako jeden z nejlepších filmů roku. Mimo to získal film několik nominací na Oscara, na Critics' Choice Awards, na udílení Zlatých glóbů a na udílení cen Britské akademie.

Dodnes je Get Out uváděn jako jeden z nejlepších filmů 21. století!

The Conjuring

Horor, který se zabývá nadpřirozenem, režíroval James Wan. Hlavní role Eda a Lorraine Warrenových, vyšetřovatelů paranormálních jevů, ztvárnili Patrick Wilson a Vera Farmiga.

Příběh byl inspirován údajně skutečnými událostmi a případy, kterými se Ed a Lorraine zabývali. V The Conjuring manželé pomáhají rodině, která se v roce 1971 na Rhode Islandu setkala se znepokojivými událostmi.

Tento horor se stal celosvětově velice úspěšným a na základě toho vznikl také 2. a 3. díl (2016, 2021).

Saw

Saw je americký psychologický horor, který opět režíroval James Wan. Jedná se o sérii filmů, ve kterých se lidé potýkají se stejným zlem.

Tento horor vypráví příběh, který je však nelineární. Vše se točí kolem postavy, jež si říká Jigsaw Killer. Ten testuje vůli k životu svých obětí tím, že je postaví do smrtelné situace/hry, kde o svém osudu nějakým způsobem rozhodnou sami. Oběti od něj dostanou úkol, na který mají omezený čas, a většinou se jedná o něco, co jim způsobí silnou fyzickou bolest.

Paranormal Activity 

Paranormal Activity je série amerických hororů, přičemž první z mnoha dílů vyšel v roce 2007. Snímky napsal, režíroval a produkoval Oren Peli.

Každý z filmů Paranormal Activity se soustředí na pár nebo rodinu, která je ve svém domě pronásledována nadpřirozenou bytostí.

V každém dílu hlavní postavy v domě nastaví kamery, aby zdokumentovaly, co se u nich děje.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.