Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

High visual vs low visual weight make-up aneb jaký typ líčení se hodí na tvůj obličej

TikTokem lítá nový trend, a tím je high visual weight vs low visual weight make-upu. Jak poznat, který má sedět zrovna tobě, a co si z trendu odnést?

Another day, another TikTok tip. Tento se týká toho, jak by ses měl*a líčit dle typu tvého obličeje. Hned ze začátku chci ale upozornit, že je to pouze trend, podle kterého se vůbec nemusíš řídit. Maluj se, jak chceš a jak se ti to nejvíc líbí!

Pokud ale v make-upu váháš a není tvoje silná stránka, možná by ti tohle mohlo poradit.

High visual weight make-up

= výrazný make-up

Máš v porovnání s velikostí obličeje velké oči, velké rty, obočí – obecně velké rysy, kterých si každý hned všimne? Nejspíš patříš do high visual kategorie. Také to můžeš otestovat TikTokovým filtrem Bold Glamour – pokud ti jakžtakž sedí a nevypadáš v něm divně (jako třeba já) máš potvrzeno, že jsi tento typ!

Tvůj go to look by měl být výrazný make-up s pořádnými konturami a výraznýma očima.

Celebrity s high visual weight features: Kim Kardashian, Angelina Jolie, Emrata, Adriana Lima, Margot Robbie

Low visual weight make-up

= minimalistický make-up

Máš větší obličej a k němu rovnoměrně velké nebo i menší rysy, které na první pohled „nevykukují“? Tak to pravděpodobně patříš do low visual weight kategorie. Namísto full glamu se k tobě má podle této teorie více hodit minimalistický no make-up make-up look.

Celebrity s low visual weight features: Hailey Bieber, Maddison Bear, Jennifer Lawrence, Matilda Djerf

Můj názor:

Přestože se vždycky ráda nechám od TikTok gurus poučit, s tímto trendem moc nesouhlasím. Já patřím do druhé kategorie, ale baví mě dělat si i výrazné líčení a neřekla bych, že to ke mně vyloženě nejde. A určitě v tom nejsem sama. At the end of the day je to o tom, v čem se cítíš dobře. Rozdělit všechny obličeje na dvě kategorie je nereálné, vždyť jsme každý jiný!

TikTok rady jsou fajn inspirace, ale malujme se každý tak, jak je nám to nejvíc příjemné! ❤️