Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Herní achievementy, které je téměř nemožné získat

S příchodem pokročilého multiplayeru se na našich herních účtech začaly objevovat i achievementy. V článku si rozebereme ty z nich, které pravděpodobně nikdy nezískáš.

Ať už se o to snažíš, či nikoliv, pravděpodobně už pár (stovek) achievementů vlastníš. Mohou to být snadné jednohubky, například odměna za dokončení úrovně, poražení bosse nebo ukořistění určitého předmětu. Některé achievementy však není tak jednoduché opatřit nebo je to rovnou skoro nemožné.

JDI VEN

Začneme něčím „jednodušším“. Hra The Stanley Parable je často označována za jednu z nejkreativnějších nezávislých her, které kdy vyšly. Původně byla na monitory počítačů uvedena v roce 2013 a sklidila uznání kritiků a získala řadu ocenění.

V srpnu minulého roku se hráči dočkali znovuvydání obsáhlejší verze The Stanley Parable: Ultra Deluxe, která přinesla nový obsah a spoustu bizarních achievementů k odemčení. Velká část z nich se zde nachází pouze pro pobavení a hra ti je prakticky dává bez většího úsilí. Je zde však jeden, k jehož získání je potřeba velká trpělivost.

The Stanley Parable | ⒸCrows Crows Crows & Galactic Cafe

Achievment „Super Go Outside" vlastně není až tak těžké získat, stačí hru jen zapnout a následně vypnout... na dalších deset let. Nedělám si srandu. Po uplynutí jedné dekády stačí hru znovu spustit a přivítá tě ocenění za získání achievmentu "Super Go Outside" , což v překladu znamená něco jako JDI VEN.

ⒸSteam

Prakticky by bylo možné achievement získat nejdříve v srpnu roku 2032, ale zatím všichni hráči, kteří toto ocenění vlastní jej odemkli podvodem. Nejčastějším způsobem získání je změna data a času na herních konzolích. Takhle to vývojáři neplánovali. 😡

MASTERMINDS

Nejtěžší achievement ve hře Grand Theft Auto Online je výzva i pro ty nezkušenější veterány. Ty a tvoji tři spoluhráči musíte dokončit všechny tři mise kampaně Criminal Mastermind na nejtěžší obtížnost, ve stejném složení a bez jediné smrti.

Grand Theft Auto V | ⒸRockstar Games

Získat ocenění za splnění achievementu „Masterminds" není nemožné, ale je to sakra dřina. GTA Online je mezi námi již od roku 2013 a achievementu dosáhlo pouhých 5 % všech hráčů. Pokud chceš být mezi nimi, budeš potřebovat dobrý tým a hlavně pevné nervy, každá chybička je fatální a napoprvé to určitě nevyjde.

MILE-HIGH CLUB

Dalším oříškem na našem seznamu je bonusová mise ze hry Call Of Duty 4: Modern Warfare. Nejenže pro získání achievementu musíš splnit misi Mile-High Club na nejtěžší obtížnost, ale nesmí ti to trvat déle jak jednu minutu.

Call Of Duty 4: Modern Warfare | ⒸActivision

V levelu, který lze nejlépe popsat jako akci s rychlopalnými samopaly, které určitě nemají co dělat v hořícím střemhlav padajícím letadle, budeš potřebovat nadprůměrné reflexy, mušku skutečného vojáka a taky trochu toho štěstí.

MISTR SVĚTA

Všechny výše zmíněné achievmenty je teoreticky možné získat, ale tenhle je třešnička na dortu (kterou nikdy neochutnáš). Pravděpodobně ten nejtěžší ze všech achievementů na světe se nachází ve hře z roku 2006 s názvem Ghost Recon: Advanced Warfighter.

Ghost Recon: Advanced Warfighter| ⒸUBISOFT

Abys získal ocenění „World champion", musíš se vyšplhat na samotný vrchol multiplayerového žebříčku. A co to vlastně znamená? Nic extra, stačí být jen ten NEJLEPŠÍ NA CELÉM SVĚTĚ. Mistři světa, kteří tento úspěch odemkli, potvrdili, že to vyžaduje čtvrt roku neustálého hraní každý den. V roce 2020 byl žebříček resetován, aby měli „šanci“ i ostatní hráči. Hru k dnešnímu dni však hraje tak málo lidí, že je takřka nemožné porazit tolik hráčů, abys měl vůbec možnost se k vrcholu žebříčku přiblížit.

Ghost Recon: Advanced Warfighter| ⒸUBISOFT

Pokud ses právě teď rozhodl/a achievement „World champion“ získat, dej mi vědět, až se ti to podaří, napíšu o tobě článek!

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.