Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla
Zdroj: IG @rebelwilson

Herečka Rebel Wilson: „Kvůli mým filmovým rolím jsem nesměla hubnout.“

Herečka Rebel Wilson vydává svůj memoár a rozmluvila se v něm třeba o tom, že její agenti nechtěli, aby zhubla, jelikož to znamenalo, že by přišli o lépe placené role.

Australská herečka Rebel Wilson, kterou můžeš znát primárně díky roli v hudebně komediální sérii Pitch Perfect, kde hrála postavu Fat Amy, vydává svůj memoár nazvaný Rebel Rising. V rámci propagace její první knihy se dotkla už mnoha ožehavých témat (nejen) z prostředí Hollywoodu.

Anna Kendrick a Rebel Wilson ve filmu Pitch Perfect 2 (2015) - zdroj: Universal Pictures

Téma její váhy Rebel otevřela už loni v podcastu Call He Daddy, kde se moderátorce Alexandře Cooper svěřila, že kvůli její ikonické roli Fat Amy nesměla hubnout (série běžela v letech 2012 až 2017) a měla ve smlouvě napsáno, že nesmí přibrat ani zhubnout více než 10 liber (cca 4,5 kilogramu). To je v Hollywoodu samozřejmě běžná praxe, ale spíše u akčních hvězd a ne lidí s nadváhou.

(Moji agenti) byli rádi, když jsem byla tlustá, protože ze mě získávali provize ve stovkách tisíc dolarů za každý film, kde jsem hrála tlustou vtipnou holku... Cítila jsem se lapená v multimilionovém holubníku.
Rebel Wilson v knize Rebel Rising
Rebel Wilson na 2024 AACTA Awards Ceremony (zdroj: Getty Images / Chris Hyde)

Dále Rebel mluví v knize o tom, že poté, co se rozhodla hubnout, začala ztrácet fanoušky.Někteří lidi byli jakože: ‘Hmm, už si nemyslíme, že jsi vtipná,’ nebo, ‘Teď jsi o mě jako fanynku přišla, protože už nejsi relatable,' Ale myslím si, že pokud si tu knihu fakt přečtou, tak porozumí víc mému vztahu k váze a zdraví, píše v knize dále. Rebel se k hubnutí rozhodla primárně kvůli tomu, že nadváha jí snižovala možnost otěhotnění a doporučil jí to lékař. V roce 2022 porodila dceru Royce.

Rebel Wilson ve filmu Senior Year (2022) - zdroj: Netflix

Kromě váhy se v knize dotýká i tématu gender pay gap v Hollywoodu. Prozradila, že za svou první roli v komedii Bridesmaids dostala plat 3500 dolarů, ale díky ní získala právě roli Fat Amy. Tam byla schopna za svůj návrat do 3. dílu vysmlouvat od Universal Pictures 10 milionů dolarů, což pro ni byl osmimístný milník, na který často herečky ženy nedosáhnou. A prozradila také, že měla první sex až ve svých 35 letech, čímž chce bořit stigma a posílat pozitivní message.Ne všichni o to musí přijít jako teenageři,“ řekla Rebel.

Kniha Rebel Rising je v angličtině dostupná již nyní.

zdroje: Variety, Vanity Fair, People, Call Her Daddy

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.