Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla
zdroj: IG @trashysoda

Healthy weekend planning for recovering overachievers

Uznávám, že plánování a víkend k sobě možná na první dobrou úplně nejdou. Ale musím se přiznat, že bez plánu mám tendenci se všem povinnostem vyhýbat a v neděli večer jsem na sebe akorát naštvaná, že jsem „nic neudělala“. Co s tím?

Žijeme v extrémně busy době, neustále se s někým (i když nevědomky) porovnáváme, snažíme se stíhat úplně všechno a být za každou cenu ve všem stoprocentní. Máme spoustu nekonkrétních plánů a občas je toho prostě tolik, že jsme naopak úplně paralyzovaní a zvládneme o víkendu tak maximálně Netflix maraton. Pokud jsi často zahlcený a už fakt nevíš, co s tím, zkus si víkend jednoduše naplánovat (but in a *fun way* I promise).

zdroj: IG @trashysoda

And the category is...

Jasně, naplánovat si úklid bytu a procházku se psem tě asi už napadlo. Klíčem k úspěchu je ale za mě zařazení aktivit, které spadají například do kategorie příjemná aktivita nebo odpočinek. Můžeš si pod tím představit třeba spánek bez budíku, sledování nejnovějšího dílu Survivoru nebo scrollování TikToku. Tím, že tyto aktivity rovnou zahrneš do svého plánu, se nebudeš cítit guilty, až je budeš dělat, protože je máš přece v plánu!


Já osobně ráda dělím plánování na následující kategorie:

  • Pohyb
  • Výkon
  • Příjemná aktivita
  • Kontakt s lidmi
  • Odpočinek

Example:

Odměna

Možná ti to přijde silly odměňovat se za plnění „všedních“ úkolů, ale věř mi, že to funguje. Když si navíc odměnu naplánuji předem, celý víkend se na ni těším, a pak si ji opravdu vychutnám.

Pro tip: Konkretizace odměny v plánu - příklad: budu se dívat na Netflix x podívám se na nejnovější díl Survivoru / koupím si něco sladkého x koupím si pistáciový croissant v mé fav bakery. Čím konkrétnější, tím lepší. Uvidíš, že když má tvá odměna pomyslnou „flavour“, budeš se na ni těšit ještě mnohem víc!


Nobody's perfect

Tohle se aplikuje i na plánování všedního dne, o víkendu to ale platí obzvlášť! Svůj plán nemusíš splnit na sto procent. Akorát tě pak bude stresovat, když něco nevyjde. Za mě je optimální rozhraní 50 -70 procent výkonu. Co to znamená v praxi? Třeba se mi nepovedlo jít v sobotu na jógu, protože lektorka onemocněla. Nebo v neděli pršelo, takže se mi na vycházku fakt nechtělo. And it's okay.

A až tě bude tvůj mozek v neděli šikanovat s tím, že jsi toho tento víkend stihl*a málo, máš před sebou krásný seznam, kterým svému overachieving mozku dokážeš opak.

Zkus to a let me know, jaké jsou tvé pocity 🤍

Přispěj na granulky pro Feríska🐈💕🐾

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.