Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Harry měl celou dobu halucinace – konspirační teorie o Harrym Potterovi

Jak už to tak bývá, i kolem Harryho Pottera koluje spousta konspiračních teorií. Tady je pár z nich.

Albus Brumbál je ve skutečnosti Ron Weasley cestující v čase

První konspirační teorie, kterou bych ti ráda představila, naznačuje, že Brumbál je ve skutečnosti Ron Weasley, který cestuje časem. Fanoušci s touto teorií přišli, protože si nedokázali jinak vysvětlit, jak je možné, že Brumbál všechno ví. Fans začali poukazovat také na fyzické podobnosti mezi Brumbálem a Ronem – podobný nos, jizvy na stejném koleni, zrzavé vlasy a láska ke sladkostem.

Ginny dala Harrymu lektvar lásky

Někteří fanoušci mají pocit, že se Harry do Ginny trošku narychlo zamiloval. Podle této konspirační teorie nešlo o přirozený proces, ale o lektvar lásky. Matka Ginny se mimo jiné také přiznala, že za svých mladých let něco podobného sama udělala. K tomu všemu její bratři Fred a George tyto lektvary nejen vyráběli, ale také prodávali, takže by pro Ginny nebylo vůbec těžké ho získat.

Harry měl celou dobu pouze halucinace

Další konspirační teorie vypráví o tom, že se celý příběh odehrával pouze v Harryho hlavě.

Jde o to, že Harry vypadal trochu šíleně... takže když se objevil Hagrid, mysleli jste si, že na chvíli vypadl z jeho představivosti.
Steve Kloves, scénárista filmové série

Fanoušci, kteří s konspirační teorií přišli, si totiž myslí, že měl Harry halucinace, jelikož hladověl pod schody ve svém „pokoji“, když mu jeho teta a strýc nedali najíst.

Víc než jednou se mi zdálo, že se Harry ve skříni opravdu zbláznil a že všechno, co se následně stalo, byl nějaký druh fantazijního života, který si vytvořil, aby se zachránil.
Steve Kloves, scénárista filmové série

Draco Malfoy je vlkodlak

Tato konspirační teorie vychází zejména z knih. Mezi pátou a šestou knihou, bezprostředně poté, co Lucius Malfoy nedokázal získat proroctví, Voldemort dovolí Fenrirovi Šedohřbetu kousnout jeho syna Draca.

Dále to může dokazovat i fakt, že Snape a Malfoy jsou si blízcí právě proto, že Malfoy dostává od Snapea lektvar Wolfsbane.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.