Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

F1 News: Hamilton zamíří do Ferrari a Charlotte Tilbury sponzoruje F1 Academy

F1 pauza se blíží ke konci a nová sezóna klepe na dveře, tak se pojďme podívat, co se v mezičase ve světě formulek událo!

Lewis Hamilton půjde do Ferrari

Největší novinka posledních týdnů a snad i posledních pár let. Na přelomu ledna a února 2024 hvězda motorsportu oznámila, že po nadcházející sezóně opustí stáj Mercedesu a po jedenácti letech se připojí k jiné - a to rovnou k Ferrari! V týmu tak nahradí Carlose Sainze a v dalších letech bude jezdit po boku Charlese Leclerca.

Guenther Steiner skončil v Haasu

Dlouholetého šéfa týmu Haas Guenthera Steinera po konci loňské sezóny nahradil Ayao Komatsu, dosavadní inženýr stáje. Steiner se zásadním způsobem podílel na vzniku týmu Haas, povýšení Komatsu ale podle mnohých představuje pro tým kontinuitu i přes Steinerův odchod.

Prodloužení smluv

Během uplynulých tří měsíců došlo také několikrát k prodloužení podepsaných smluv mezi jezdci a stájemi. Lando Norris tak zůstane v dalších letech u McLarenu a Charles Leclerc u Ferrari!

F1 cars: 2024 season

by @eevelka

Kosmetická značka Charlotte Tilbury sponzoruje F1 Academy

Kosmetická značka Charlotte Tilbury se stala vůbec první takovou značkou, která sponzoruje Akademii F1. Ta je projektem, který má za cíl pomoci ženám v rozvoji motorsportu. Charlotte Tilbury se konkrétně zaměří na 15 mladých pilotek akademie ve věku 16-25 let, jejich kariéru a úspěchy, aby zvýšila povědomí o možnostech, které sport nabízí ženám.

Drive To Survive 6

Den, na který se fanoušci a fanynky F1 těšili*y poslední rok, nadešel! 23. února totiž vyšla na Netflixu šestá řada seriálu Drive To Survive. Ta obsahuje deset epizod plných dramatu, které loňskou sezónu doprovázelo. What do we think??!!

Zdroje: F1, Netflix, Racing News, The Race, Breaking News