Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Gypsy Rose ovládla internet. Proč?

Proč mladá vražedkyně v posledních dnech na sítích sklízí tolik ovací? Podívejme se na příběh týrané dívky, jež si odpykala trest za vraždu své násilné matky a po odchodu z vězení na ni internet čekal s otevřenou náručí.

Kdo je Gypsy Rose Blanchard?

Gypsy je dívka, která byla od dětství do svých 23 let zneužívána svou matkou, která dceru vnímala jako vážně nemocnou (oběť tzv. Munchausen by proxy) a nutila ji podstupovat různé zákroky, které však nepotřebovala, a také byla upoutána na vozík. Zneužívaná Gypsy Rose poté navedla tehdejšího přítele, aby její matku zabil, za což si měla odsedět 10 let, on byl odsouzen na doživotí.

Její příběh byl zpracován v seriálu Odhalení z roku 2018, také do několika filmů či inspiroval postavu v seriálu Politik.

Zdroj: Pinterest

Ve čtvrtek ji po osmi letech podmínečně propustili a dvaatřicetiletá Gypsy se náhle setkala s převážně pozitivní reakcí a podporou od lidí. Sama navíc přiznala, že svého činu lituje a že se ponaučila.

Paparrazi, první videovzkaz a fotka s přítelem

První trendující fotografie pochází z momentu, kdy opustila věznici ještě v ponožkách. Na sítích se začaly okamžitě objevovat hezké zprávy, za které Gypsy obratem poděkovala ve videu na svém TikToku a Instagramu, kde se poprvé od odsouzení ukázala i s novými nehty a řasami. V něm také zpromovala svou nadcházející knihu, nastínila další projekty a prý doufá, že se setká s Taylor Swift.

Zároveň se pochlubila snubním prstenem a fotkami s manželem Ryanem, se kterým se vzali během jejího pobytu ve vězení.

And of course... the memes

Gypsy Rose is entering the Gag city! She has Lana Del Rey's mannerisms! Zdánlivě neškodné virální trendy jsou však některými kritizovány z důvodu, aby se Gypsy nestala pouhým meme, protože její tragický příběh by zkrátka neměl být zlehčován.