Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Guide na festival Balaton Sound

Jestli se chystáš tohle léto na přelomu června a července na festival Balaton Sound, jsi tu správně. Připravili jsme kompletní guide, abychom ti ušetřili čas i peníze a aby sis to užil/a na maximum!

Balaton Sound je festival v Maďarsku, který se tento rok koná 29. června – 2. července. Je to jeden z největších open air festivalů elektronické hudby v Evropě, který každoročně navštíví přes 150 tisíc lidí.

Festivaly jsou ale pěkně náročnou zábavou, a to jak finančně, tak fyzicky. Zejména pokud jedeš na celé čtyři dny, tipy ti určitě přijdou vhod.

Festival Balaton Sound oznámil druhou vlnu headlinerů, dorazí Kalkbrenner i Garrix

by @heyfomo.cz

Všechno si pečlivě naplánuj

Organizace je, pokud jde o festivaly, naprostý základ. Dostatečně dopředu si naplánuj, kde budeš spát, na kolik tě to vyjde finančně a jak se na festival dopravíš.

Ubytování

Na Balaton Soundu je spousta možností ubytování. Ceny kempu začínají na 6 € za osobu nebo můžeš zůstat například v dřevěném domku na pláži. Možnosti ubytování najdeš tady!Pokud se rozhodneš kempovat na místě, připrav se ale na 4 denní party.

Dokonce Balaton Festival nabízí možnost objednání si kempovacích potřeb online. Tak s sebou nemusíš nic vláčet a všechny věci budou už na místě, když dorazíš.

Dá se ubytovat i v hotelech poblíž festivalu. Stačí každý večer naskočit na autobus a ten tě za 10min doveze do města.

Doprava

Na festival se dá dostat samozřejmě autem, ale v tomto případě měj na paměti, že počet parkovacích míst je omezený. Dále můžeš jet z Prahy přímým nočním autobusem do města Siófoku (což je od festivalu 7 km). Další možností je dopravit se do Budapešti (nejlevnější způsob je autobus nebo vlak), odkud jezdí Balaton Sound transfer přímo na festival. (Ten si ale musíš předem zaplatit přes oficiální stránky festivalu).

Na festival dojeď s předstihem

Bude tam totiž málo lidí a ty se můžeš na festivalu pořádně rozkoukat a zorientovat – najít nejbližší sprchy, záchody a stánky s pitím a jídlem. V klidu si postavíš stan a vše připravíš. Později tam totiž určitě budou velké řady a na sluníčku celý den stát fakt nechceš.

Nezapomeň si s sebou vzít občanku, aby si u vyzvednutí vstupenek neměl/a problém.

Co mít pořád u sebe

 • Mobil a peněženku (platící náramek)
 • Občanku
 • Opalovací krém
 • Vodu
 • Sluneční brýle
 • Vlhčené ubrousky nebo kapesníky
 • Powerbanku
 • Dezinfekci

TIP na závěr

 • Na Balaton Soundu se každý den pořádají boat party, jedna vstupenka stojí 30 €.
 • Budeš platit náramkem, na který si na začátku nabiješ libovolný kredit. Proto si s sebou neber zbytečný obnos peněz. Vše se fesťáku platí přes náramek online. (Ten si dobiješ u ATM pointů, které jsou postavené po celém festivalu).
 • V průběhu festivalu budeš mít i příležitost zúčastnit se CZ & SK focení, které již tradičně probíhá každý rok.
 • Nezmeškej ohňostroj, který je připravený na každý večer! Balaton festival má ready obrovské ohňostrojové shows, které jsou vždy na konci hlavního vystoupení. A tak nezapomeň být vždy v 23:30 u main stage, aby ti nic neuteklo.
 • Stáhni si aplikaci Balaton Sound pro lepší organizaci a kontrolování všech vystoupeních, aby si vždy věděl, kde se co dějě.
+

Markéta Suchá a Martina Střelecká

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.