Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla
Zdroj foto: IG @chicherdrink

Gross is the new pretty! Od clean girl aesthetic ke krvi a jizvám

Clean girl, coquette, grunge aesthetic...we saw it all. Na scénu ale přichází nová aesthetic - gross beauty. Co si pod tím máme představit a budeme se tím inspirovat v našem každodenním make-upu?

V posledních letech zaznamenáváme trend jemných přirozených makeupů. Vzpomeňme si naHailey Bieber nebo Sophii Ritchie, make-upové průkopnice, jejichž strawberry nebo latté make-up známe všichni. Dekádu zpátky jsme se naopak vyžívali ve full glam make-upu. Přece jen jsme se ve všech ohledech řídili mottem -more is more. Ale jak už to u trendů bývá, neustále se mění a většinou z extrému do extrému.Nadcházejícím beauty trendem je gross make-up.

Krev, plíseň a jizvy

Podle Dazed je lidstvo již od nepaměti posedlé nechutnostmi a zvrácenostmi. Od operačních sálů z 16. století, přes sedmdesátkové slasher filmy, k nepřebernému množství videí s mačkáním pupínků. Lidi prostě tyhle věci tajně milují. Kdy se ale tato „aesthetic“ objevila v beauty?

Gross make-up přebírá mnoho technik a materiálů z SFX makeupu, který je tu už od vzniku divadla. S popularizací make-up obsahu na sociálních sitích, kde se často z předních make-up a SFX artistů stávají influenceři, se tento způsob líčení dostal do povědomí nás smrtelníků. Dnes jsou maskérské produkty dostupné každému. Stejně jako video tutoriály, které i úplnému laikovi vysvětlí, co má vytvořit a jak produkty používat.

Beauty looks designed to disgust are an easy code for transgression, AKA a way to perform alternativeness. It’s no surprise that alt-leaning public figures like Ashnikko, Eartheater and Doja Cat have all played with gore or anti-beauty to help assimilate themselves with the most extreme edges of their brand.
Letty Cole pro Dazed

Co to znamená pro nás smrtelníky?

Určitě nemusíš utíkat do nejbližšího obchodu a kupovat si krev nebo umělé jizvy. Make-up je rozmanitý a každému sedí něco jiného. A to je na tom to krásný. Z gross beauty si můžeš do svého make-upu přebrat např. odvážnost. Neboj se občas vystoupit z komfortní zóny. Vyzkoušej řasenku místo oční linky, udělej si ultra tenký tmavý obočí nebo nahoď černou rtěnku, protože jak říká Rihanna: „It's daring, it's bold, but there is a way that it can be really really beautiful...“