Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Greta Thunberg vydává příručku pro pochopení klimatické krize

Greta Thunberg je švédská ekologická aktivistka a zakladatelka Fridays for Future. Letos bude vydávat další knihu, která má lidem přiblížit klimatickou krizi.

Od roku 2018, kdy v tehdy svých patnácti letech zahájila celosvětově známou školní stávku, se snaží o zavedení důraznějších opatření proti klimatické krizi. Stala se díky tomu celosvětově známou osobností a jejích aktivit si všimli snad všichni. Mimo jiné byla například třikrát nominována na Nobelovu cenu míru. 

Mluví velmi otevřeně o hrozbě klimatických změn, se kterými se potýkáme a budeme potýkat. Spousta lidí obdivuje to, jak Greta od mladého věku dokáže o tématu mluvit k jakékoliv generaci a jak daný problém přibližuje mladým lidem.

Naděje pro mě není něco, co je vám dáno, je to něco, co si musíte zasloužit, vytvořit. Nelze ji získat pasivně, tím, že budete stát a čekat, až někdo něco udělá. Naděje není o předstírání, že všechno bude v pořádku.
Greta Thunberg

Nakladatelství Penguin letos na podzim vydá další knihu od Grety Thunberg. Jejím cílem je poskytnout lidem přehled o mnoha krizích, které se na naší planetě propojují, a o tom, kam až to může zajít.

Rozhodla jsem se využít svou platformu a vliv k vytvoření knihy založené na současné nejlepší dostupné vědě. Knihy, která se zabývá klimatickými, ekologickými a udržitelnými krizemi. Protože klimatická krize je samozřejmě pouze příznakem mnohem větší krize udržitelnosti. Doufám, že tato kniha může být jakýmsi zdrojem pro pochopení těchto různých úzce propojených krizí.
Greta Thunberg

Do knihy přispělo svým komentářem více než 100 osobností – od vědců až po ekonomy. Greta v knize také sdílí spoustu vlastních zkušeností a poznatků, které nasbírala díky svému aktivismu.

Kniha má vyjít už 27. října ve Spojeném království. V ostatních zemích se jí dočkáme začátkem roku 2023.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.