Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Good News: Ve Velké Británii byla spuštěna aplikace pro duševní zdraví zdravotních sester

Update, ve kterém ti každý týden shrnu pozitivní zprávy za minulý týden.

Slovinsko si za hlavu státu poprvé zvolilo ženu

Právnička Nataša Pirc Musar zvítězila ve druhém kole prezidentských voleb, stane se tak jako první žena hlavou státu. Ve druhém kole získala 53,86 % hlasů.

Udělám vše, co bude v mých silách, abych byla skutečně prezidentkou pro všechny, abych pracovala pro základní a ústavní lidská a demokratická práva a demokracii.
Nataša Pirc Musar

Členem záložního týmu astronautů ESA je i český pilot Aleš Svoboda

Evropská kosmická agentura (ESA) představila nový tým astronautů pro vesmírný program, pro který vybírala z více než 22 600 lidí. Členem záložního týmu je také český stíhací pilot Aleš Svoboda. Uspěl jako jediný ze zhruba 200 Čechů, kteří se přihlásili.

Pro mne to byl vždycky takový dětský sen. Už jako dítě jsem chodil v Brně do planetária, vždycky jsem se zajímal o vesmír, o letectví a kosmonautiku. A beru to jako takové logické pokračování toho, co dělám teď.
Aleš Svoboda ve vysílání České televize

Ve Velké Británii byla spuštěna aplikace pro duševní zdraví zdravotních sester

Pro zdravotní sestry a porodní asistentky v celé Británii byla spuštěna nová aplikace pro duševní zdraví.

Aplikace ShinyMind obsahuje nástroje a cvičení, která pomáhají podporovat duševní zdraví zdravotních sester a porodních asistentek. Podle zjištění u 46 % sester, které aplikaci používají, pomohla zlepšit produktivitu a celých 94 % řeklo, že se díky aplikaci cítí mnohem lépe.

ShinyMind si klade za cíl pomoci sestrám lépe se vyrovnat s výzvami, kterým denně čelí. Poskytuje také zdroje pro profesionální potřeby, jako jsou mistrovské kurzy asertivity a hlasu.
Rebecca Howard, zakladatelka aplikace a psychoterapeutka

Německo zavádí „kulturní průkazy“ pro mladé lidi

Německá vláda se rozhodla, že rozdá mladým lidem poukázky na koncerty, do kin a na divadelní představení. Chtějí tím podpořit zájem mladých lidí o umění a kulturu.

KulturPass v hodnotě 200 € bude nabídnut těm, kterým bude příští rok 18 let. Německo se tím přibližuje Španělsku, Francii a Itálii, kde mladým lidem nabízejí podobné výhody.

Je to smysluplný způsob, jak podpořit mladé lidi i svět kultury, který pandemií zvláště trpěl.
Olaf Zimmermann, předseda Německé kulturní rady

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.