Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Good News: Spojené království má uzákonit zákaz dovozu trofejí z lovu zvířat

Update, ve kterém ti shrnu pozitivní zprávy za minulý týden.

Guvernérka Nového Mexika Michelle Lujan Grisham podepsala zákon, kterým se místní rozhodování o potratech mění v zákon

Guvernérka Nového Mexika Michelle Lujan Grisham podepsala ve čtvrtek zákon, který zakazuje místním samosprávám a dalším veřejným orgánům zasahovat do schopnosti člověka získat přístup k reprodukčním nebo genderově potvrzujícím zdravotním službám.

Noví Mexičané v každém koutě našeho státu si zaslouží ochranu pro svou tělesnou autonomii a právo na zdravotní péči. Jsem vděčná za tvrdou práci zákonodárného sboru a partnerů komunity při prosazování této kritické legislativy.
Guvernérka Nového Mexika Michelle Lujan Grisham

Spojené království má uzákonit zákaz dovozu trofejí z lovu zvířat

Poslanci hlasovali pro podporu zákazu dovozu loveckých trofejí do Spojeného království, což brání britským lovcům přivézt části těl lvů, slonů a žiraf do země.

Návrh přišel od poslance Henryho Smitha a byl podpořený vládou, získal podporu parlamentu.

Generální tajemník OSN jmenoval nové klimatické vůdce do skupiny Youth Advisory Group pro mládež, zdůraznil, že je důležité, aby se mladí lidé zapojili do opatření v oblasti klimatu

Generální tajemník OSN António Guterres oznámil sedm mladých klimatických vůdců, kteří vytvoří jeho příští skupinu mládeže pro změnu klimatu. Spolu s tím vyzval mladé lidi po celém světě, aby se začali více zajímat o klimatickou změnu.

Změna klimatu je bojem našich životů – a mladí lidé stáli v první linii v čele boje za klimatickou spravedlnost. Neutuchající přesvědčení mladých lidí je zásadní pro udržení klimatických cílů na dosah, odstranění závislosti světa na fosilních palivech a zajištění klimatické spravedlnosti. Dnes jsem hrdý na to, že mohu oznámit sedm mladých vůdců, kteří vytvoří mou další poradní skupinu pro mládež, která bude pracovat bok po boku s mladými klimatickými aktivisty a odborníky z celého světa. Děkuji své inaugurační Poradní skupině pro mládež za jejich neúnavnou práci po celé jejich dvouleté funkční období, aby přinášela pohledy mládeže přímo ke mně.
Generální tajemník OSN António Guterres

Zdroje: CNN, The Guardian, UN.org

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.