Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Get to know: Ziggy Alberts

Australský zpěvák a skladatel Ziggy Alberts se už 3. května ukáže v Rock Café v Praze. Pokud ještě nemáš plány, můžeš vyrazit právě na jeho koncert.

Ziggy Alberts je zpěvák a skladatel, který se prezentuje jako nezávislý umělec. Je mu pouhých 25 let, ale už má na kontě pět desek, založení vlastního labelu Commonfolk Records a odehrání vyprodaného turné po celém světě.

Témata, která mu jsou blízká, jsou životní prostředí a surfování. V roce 2019 se vydal na světové turné Laps Around The Sun World Tour, během kterého navštívil celou Evropu, Severní Ameriku a poté také zahrál ve své domovině, v Austrálii.

Jak to začalo

Ziggy vyrostl v Queenslandu v Austrálii, kde vystudoval na zubaře. Rodiče mu jako dárek k promoci koupili kytaru a tam to všechno začalo.

Neplánoval jsem být hudebníkem, takže jsem řekl, že moc děkuji za dárek, ale nic víc jsem v tom nehledal.
Ziggy Alberts

Začátky kariéry

Ziggy začal v roce 2011 s kytarou jezdit po východním pobřeží Austrálie. Už v roce 2012 vydal první EP s názvem Feels Like Home. Velmi krátkou dobu poté spoluzaložil vlastní nahrávací společnost Commonfolk Records.

V říjnu 2013 vyšlo jeho první studiové album Made of Water a většinu roku 2014 strávil na turné, které v prosinci 2014 zakončil svým druhým studiovým albem Land & Sea.

V roce 2015 vydal singl Runaway, který pro něj byl velmi emocionální.

Runaway je píseň o znovuotevření vztahu, který silně ovlivnil mou emocionální důvěru.
Ziggy Alberts

V roce 2017 se Ziggy vydal na Tell Me European Tour a v září téhož roku vydal Heaven, první singl z jeho připravovaného studiového alba. Píseň se stala obrovským hitem, a to nejen v Austrálii.

V roce 2018 vydal třetí studiové album Laps Around the Sun, které se stalo jeho prvním hitparádovým albem a dosáhlo na 9. místo v žebříčku ARIA Album Chart a na 2. místo v žebříčku ARIA Australian Artist Albums.

V září 2020 Ziggy vydal čtvrté album Truly Acoustic a v květnu roku 2022 oznámil vydání pátého studiového alba Dancing in the Dark.

Ziggy se ukáže také v Praze, a to už 3. května v Rock Café. Vstupenky si můžeš koupit zde!

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.