Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Get to know your chakras: Krční čakra

Dnes si povíme o pátém centru naší energie. Dozvíš se, co je krční čakra, jaké jsou její účinky a jak ji odblokovat.

Další čakra, o které si povíme pár slov, je krční čakra, která se nachází v místě hrdla. Září modrou nebo stříbrnou barvou a ovládá naše komunikační schopnosti a inspiraci. Má pozitivní vliv na hlasové ústrojí, plíce, uši, oblast krku a v sanskrtu se nazývá Vishuddha .

Zdravá komunikace, příval inspirace a sebevyjádření

Hlavními oblastmi, které ovládá krční čakra, jsou především komunikace, inspirace a sebevyjádření. Při správném chodu této čakry nám nedělá problém mluvit před více lidmi, správně se vyjadřovat a máme velkou slovní zásobu. Zároveň je krční čakra pomyslný most mezi čakrami, most mezi myšlením a cítěním, impulsy a reakcemi na ně.

Zdroj: Pinterest

Krční čakrou vyjadřujeme naše pocity ať už slovy, nebo smíchem či pláčem. Určitým způsobem ovlivňuje i naši inspiraci. A aby toho nebylo málo, když je naše krční čakra otevřená, dokážeme se lépe seberealizovat, užívat si naši práci, školu a život celkově.

Zablokovaná Vishuddha

Když se zablokuje krční čakra, tak to vůbec není příjemné. Můžeš očekávat vady řeči, koktání, neschopnost vyjádřit své pocity, trému a introvertní náladu. Člověk, který má tuto čakru zablokovanou, je uzavřený, nerad chodí mezi lidi a neumí projevit své city. Nejistota, nízké sebevědomí a stud též souvisí s disharmonií Vishuddhy.

Druhou možností je, že je člověk až přílišhlučný, drsně upřímný a bez jakýkoliv zábran.

Zdroj: Pinterest

Jak čakru odblokovat a jak se o ni starat?

Jak jistě víš, nejlepší metodou na harmonizaci čaker jsou zvukové vibrace a meditace! Taky si můžeš zapálit vonné tyčinky vhodné pro tuto čakru či vonné oleje ve vůních levandule, jasmínu, máty.

Nezapomeň ani na krystaly, které ti při odblokování čaker též pomáhají. S krční čakrou jsou spojené kameny jako lapis lazuli, sodalit, celestín a ametyst.

Na závěr pro tebe mám i pár afirmací, které si na cestě probuzení čakry opakuj nebo někam napiš:

  • Mluvím pravdu.
  • Má slova mají význam.
  • Jsem k sobě a lidem kolem mě upřímný/á.
  • Jsem autentický/á.
  • Mluvím s rozvahou.
  • Nestydím se mluvit před spoustou lidí.
  • Netrpím trémou.
  • Lidé mě poslouchají a zajímá je, co chci říct.
  • Umím komunikovat své pocity.