Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Get to know: Tourist

Britský skladatel, producent a vítěz Grammy Tourist už podruhé míří k nám do Prahy. Jeho elektronickou hudbu si můžeš 26. dubna poslechnout živě v klubu Fuchs2.

Britský skladatel, producent a vítěz Grammy, William Phillips, známý pod uměleckým jménem Tourist, se hudbě věnuje už od mládí. V rozhovoru pro Wmagazine dokonce uvedl, že to bylo v podstatě to jediné, co dělal, a že ho to drželo dál od problémů.

I was really inspired and just sat in my room on the computer making bad music. I guess that’s still what I do.
Tourist pro Wmagazine

Než se dostal k vlastní produkci, byl DJem i moderátorem pirátského vysílání. Před hudební dráhou solo artisty se podílel na tvorbě známé skladby Stay with me od Sama Smitha, a právě za tu v roce 2015 získal jako spoluautor cenu Grammy.

Dnes má ve svých 37 letech na uměleckém kontě už čtyři alba: U (2016), Everyday (2019), Wild (2019) a Inside out (2022) a také několik EP.

Jeho tvorba je ovlivněna a inspirována životními událostmi a k hudbě přistupuje jako k pomyslnému deníku, který odráží jeho životní cestu.

Fascinuje mě, že lidé nechodí na mé koncerty jen kvůli poslednímu albu, ale kvůli idejím té hudby samotné. Ke své tvorbě přistupuji jako ke knize, každé album tvoří jednu kapitolu rozepsaného románu, některé pro někoho mohou být zajímavější než jiné, ale na to si každý přijde, až je dočte.
Tourist

Save the date!

V Praze tentokrát představí svoji nejnovější nahrávku s názvem Memory Morning, která má být z velké části inspirovaná i filmem Aftersun. Jeho show se bude konat už 26. dubna v klubu Fuchs2 a na stagi bude support od Princezny Víčko a TMA, kteří představí společný set.

Lístky si můžeš zakoupit na stránkách Fource.cz 🎟