Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Get To Know: The Lumineers

„I belong with you, you belong with me you’re my sweetheart,“ zní v asi nejznámější písni z roku 2012 této indie folk kapely. Od té doby vznikla celkem čtyři alba, přičemž to nejnovější, Brightside, vyšlo minulý rok a nyní s ním The Lumineers vystupují po celém světě!

Americká kapela The Lumineers byla založena již v roce 2002 Wesleym Schulzem (zpěv a kytara) a Jeremiahem Fraitesem (bicí). V průběhu let si k sobě tohle duo postupně pozvalo další hudebníky. Dařit se jim začalo nejvíce v desátých letech s hity Ho Hey (2012), Stubborn Love (2012) nebo Ophelia (2016) a Angela (2016).

Podle Jeremiaha jsou jejich písně prosté, kdokoliv kdo umí hrát na jakýkoliv hudební nástroj je zvládne zahrát. Nesnaží se vymyslet něco nového, ale svým stylem se vrací k jednoduchosti.

Žánrově jejich tvorbu můžeme označit za Americana indie folk, který propojuje zvuky akustické kytary s americkou tradiční lidovou hudbou, jako je folk, country, gospel nebo rock.

Brightside, stejnojmenná první píseň z nového alba je o metaforách a symbolech. "Je jako horečnatý sen patnáctiletého kluka – americká lovestory se vším všudy. Poslední pár na světě je na útěku od čehosi, úplně sám," popisuje Wesley.

Pokud patříš mezi fanoušky, určitě si nesmíš nechat ujít koncert The Lumineers v Praze už 7. 6. ve Sportovní hale Fortuna. Lístky seženeš na stránkách Fource. Událost sleduj i na Facebooku.

Zdroj: FB události