Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Get to know: Night Lovell, král undergroundového rapu

Jeden z nejúspěšnějších kanadských umělců ve své tvorbě kombinuje experimentální rap a cloudový trap s dusivou flow. Poslechnout si ho live můžeš už 9. října v pražské Roxy!

Rapper z kanadské Ottawy Night Lovell, narozený jako Shermar Paul v roce 1997, přináší to, co v dnešní rapové hudbě chybí. Nabízí alternativu k tradiční trapové hudbě, která s oblibou hraje do stereotypu macho alfa samců. Night Lovell přináší pravý opak – hluboké emoce a zranitelnost.

Night Lovell hrdě reprezentuje své rodné město Ottawu. Na hrudi má vytetovaný rok 1855, což je rok založení tohoto kanadského města.

V rozhovoru pro The Fader z roku 2019 vysvětluje, že v Kanadě se věří, že zima nutí lidi lépe se poznat a že on preferuje pomalejší tempo města na rozdíl od jiných velkých měst, jako je Toronto nebo Los Angeles. Ve své hudbě odkazuje na Ottawu písní Rideau Swing a odkazem na „OT Gang“ ve svém textu skladby Mary Jane.

V rozhovoru pro 16Bars z roku 2019 Night Lovell vysvětluje, že jeho otec byl také místním ottawským rapperem. Byl známý jako MC Renegade a podporoval Lovella během jeho rané kariéry, povzbuzoval ho a ujišťoval, že jeho hudba je výjimečná. Od roku 2014 Night Lovell důsledně vylepšuje svůj zvuk s každým novým projektem.

Jeho přístup ke konceptualizaci hudby a projektů je tím, čím vyniká. Žijeme v době, kdy každý rapper vydává projekty jako „alba“, která jsou často pouze mixtapy nebo kompilace různých singlů postrádající smysl soudržnosti. Lovellova poutavá temná flow s velmi osobními texty tak oproti konkurenci vyniká. Jeho nevšední přístup začala vyzdvihovat média jako Pitchfork nebo Rolling Stone, kanadské ceny Juno Awards Night Lovella zařadily do série dokumentů upozorňujících na talenty vzešlé z undergroundu. Dalším důkazem rapperova appealu pro posluchače jsou stamiliony streamů na Spotify.

Největší zlom v jeho kariéře nastal, když ho $uicideboy$ podepsali pod G*59 Record$. Úplně chápu, proč si Ruby da Cherry & $crim vzali rappera pod svá křídla, protože jeho poslední album Just Say You Don’t Care z roku 2021 je opravdu jedinečným hudebním zážitkem. Z hlediska produkce se drží svého typicky temného zvuku a komplexních textů.

Night Lovell se po čtyřech letech vrací do Prahy. Už 9. října si znovu troufne vyprodat klub Roxy, kde představí právě svůj nejnovější projekt Just Say You Don’t Care. Lístky můžeš koupit na Fource.cz!

Nalaď se na koncert👇

Pokud se ti článek líbil, můžeš podpořit mou tvorbu (a mého kocoura) zde. 👇

Přispěj na granulky pro Feríska🐈💕🐾

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.